Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy középkategóriás autónak...

Egy középkategóriás autónak mikor a legnagyobb az értékvesztése? Mikor nem érdemes eladni?

Figyelt kérdés

Új autónak ugye akkor esik nagyot az ára, amikor kihozod...

De mi van a későbbiekben? Azt hallottam, hogy a 3-4 éves korszak a legrosszabb. Van, hogy egy 4 éves ugyan annyit ér, mint egy 6 éves, ha az állapota ugyan olyan marad!

Vagy ez hülyeség?


Mikor nem érdemes eladni az új autókat?

(Én az ellenoldalon vagyok.. Épp ilyen autókat szeretnék venni.)

Gondolkozok astra j-n, illetve insignian.


2015. febr. 25. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A megfigyeléseim szerint 7 éves korig eléggé esik az áruk az autóknak, 8 éves kortól nagyon belassul az értékvesztésük, onnantól már leginkább az állapot a döntő tényező az ár meghatározásakor.


Lehet olyan, hogy 3-4 éves korú autónak hasonló lehet az ára egy 6 éveséhez, ha a 6 éve jobb állapotban lévő, kevesebbet használt.

Ezért is nem a korra kell keresni az autókat, hanem állapotra.


Az Opel jó választás, nekem az állandó kocsim egy Astra G, emellé szoktam venni más autókat, leginkább kipróbálni, vagy adni-venni.

2015. febr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van olyan hogy a 4 és 6 éves ugyanannyit ér, de abban az esetben, ha ugyanaz a modell. Ha a 4 éves már egy újabb modell, akkor sokkal olcsóbb lesz a 6 éves. És ilyen 5-6 év körül szinte nem is lesz értékvesztés olyan 10-12 éves koráig, csak minimális. Ezért éri meg 4-5-6 éves autókat venni, amik még újszerűek, és használni 9-10 éves koráig.
2015. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!