Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudtok mutatni a kuplung és...

Tudtok mutatni a kuplung és motor kapcsolatáról, működéséről hasznos oktatóvideót? Mivel nem értem elméletben, ezért nem sikerül használnom a gyakorlatban.

Figyelt kérdés

Valami animációra gondolnék főként, amit megnézve végre megérteném, hogy hogyan is működik a kuplung, ha lenyomom akkor mi történik, mi van közben nyomom a gázt vagy nem nyomom és hasonlók.


Tudom, van már sok ilyen kérdés, de nekem valami videóra lenne szükségem.


Ha írtok, kérlek úgy magyarázzátok el, mint egy ovisnak :D


Köszi!


26N



2015. febr. 26. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A végletekig leegyszerűsítve:

Van a motor, ami ha épp jár akkor a főtengelye állandóan forog.

Vannak a kerekek és a sebességváltó amik közvetlen összeköttetésben vannak, ha a kerék forog, akkor a sebességváltó tengelye is ( ez már egyszerűsítés a négyzeten xD ) , ha a kerék nem forog akkor a váltó tengelye sem.


A kuplung alias tengelykapcsoló feladata a motor főtengelyének és a sebességváltó tengelyének össze és szétkapcsolása. Amikor ki van nyomja, akkor nincs direkt kapcsolat a motor és a többi sallang között, amikor nincs kinyomva akkor a motor direktben hajtja a sallangokat.


Magyarázhatnánk a kuplung mechanizmusát, de számodra lényegtelen. Ami fontos, hogy ha a kuplung ki van nyomva, akkor a két tengely egymástól független, ha nincs akkor összeköttetésben van.


A váltó üres (N) fokozata esetén egyik állapotban sem lesznek hajtva a kerekek.


A gyakorlatban: elindulásnál a kerekek és a váltó tengelyének forgási sebessége 0, a motor főtengelyének meg 500-1000 fordulat/perc. Amikor kinyomod a kuplungot, sebességbe teszed az autót és elkezded felengedni a kuplungot akkor a kuplungszerkezet segít abban - persze csak ha nem leugrassz a kuplungról - hogy a főtengely fordulatszáma fokozatosan egyenlítődjön ki a váltó tengelyével >> a kerekekkel.


Itt találsz pár animációt is :

https://www.youtube.com/results?search_query=clutch+animation

2015. febr. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
jó a kérdésed,nagyon sokan nem értik,hogy mi a francnak van ez az idétlen kuplung ,hisz csak keseríti a zemberek életét,
2015. febr. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem hinném,hogy bármi azon múlna,hogy érted az elméletét,és akkor rögtön menni fog a gyakorlatban.......autónál maradva,szerintem fogalmad sincs,hogy mi történik pl sebességváltásnál,mégis tudod kezelni a sebváltó kart...
2015. febr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen sokan vezetnek úgy, hogy nem értik a kuplung mukodését. Ők azok akik emelkedőn lefulladnak, vagy égetik a kuplungot. Valamint csúszós úton csak kippörgő kerékkel képesek elindulni. Nem kell leszólni, végre egy ertelmes kérdező.
2015. febr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, különösen az 1. hozzászólóét az idejéért. :)

Mondjuk még ebben is tudnék mondani pár dolgot, ami még nem ovis szintű magyarázat, mert ugye nekem az kéne :D de az igyekezetet nagyra becsülöm. :P


Ez a videó viszont nekem kicsit kínai. :)

2015. márc. 3. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor elő a farbával, mi nem tiszta? :D
2015. márc. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Először is, mi az a farba? :P :D
2015. márc. 4. 01:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Kuplunk: Összeköti a motort a kerekekkel.(két tárcsa ami ha összeér létrejön a kapcsolat) Szépen fokozatosan kell felengedni hogy a motor ne fulladjon le mert az autó nehéz és a motor "gyönge". Ha szükséges kis gázt is kell adni ha elkezd remegni a motor. Na most én már ennél egyszerűbben nem tudnám elmagyarázni :D
2015. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!