Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől sedan egy sedan autó?...

Mitől sedan egy sedan autó? És mik az előnyei és hátrányai egy sedan személygépkocsinak?

Figyelt kérdés

2015. febr. 28. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
a 4 ajtós szgk-k a sedanok (tehát ahol a csomagtartó külön nyílik nem az ablakkal az utastérbe). előnye a formaterv akinek tetszik, diplomataautók, kiállásnak jobb mint egy 5 ajtós vagy egy kombi. viszont nehezebben pakolható, családi autónak kevésbé jó.
2015. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Előnye hogy ha feltörik a kocsi utasterét akk a csomagtartóból nem biztos hogy ki tudjàk venni a cuccokat legalább is nekem csak az utasteret sikerült feltörni csomagtartót nem És így megmenekült a 40 ezres erősítő + 20 ezres mélyláda
2015. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!

Még írjatok!

Ha jól értem, külön nyílik az utastere meg a csomagtere, ellenben az átlag sima személygépkocsikkal?

2015. febr. 28. 22:52
 4/7 A kérdező kommentje:
És vennétek sedant? Nem családi autónak kell.
2015. febr. 28. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem vennék sedant, egy kombiba jóval nagyobb tárgyakat lehet szállítani ha más nem csak egy bevásárlás alkalmával, de ha még vonóhorog is van rajta akkor onnantól kezdve én már szállításért nem fizetek hanem egy utánfutóval megoldom magamnak.
2015. febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:

Nem vennék mást sedanon vagy coupen kívül.


Mint írták, a sedannak nem nyílik a hátsó ablaka csomagtartónyitás esetén. Hiába nagy a csomagtartód, emiatt csak kissebb tárgyakat tudsz belepakolni. Pl elférne egy mosógép, csak nem tudod beletenni a kis nyílás miatt. Viszont nekem nem is munkásautóm van...


Előnye, hogy egy téli utazás során ha kinyitod a csomagtartót, akkor az utastérből nem szökik ki a hideg.


Általában az is nagy előnyük, hogy a hátsó ablak egy bizonyos sebesség felett száraz marad esőben is (nekem 50-60). Nekem van hátsó ablaktörlő is rajta, de sosem használtam. Nem koszolódik, szakadó esőben is megszárad az ablak ha megyek valamerre.


A kombi pakolhatóságilag sokkal jobb, de annak pl mindig fekete lesz a hátulja :)


Tudom tudom, vannak kivételek.

2015. febr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sedan van, bár kombit akartam (annak ellenére, hogy a sedan forma általában szebb, de a kombi jóval praktikusabb). 3 sedan és egy 5 ajtós kompaktom volt eddig.

A sedan egyébként az átlagos lépcsőshátu forma, mint már írták van olyan ötajtós, ami szedánnak néz ki (pl Mondeo, Octavia). Lényegében leírták már az előnyeit és hátrányait is.

2015. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!