Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tréler húzás E kiegészítő...

Tréler húzás E kiegészítő nélkül, személyautóval, lehetséges?

Figyelt kérdés

átolvastam pár kérdést.. de minden másodikban mástirtak másképp értelmezték a rendeleteket.. akkor most mi az igazság?


Nekem lenne egy kb 1100-1200 kilós autóm, amit tréleren szeretnék hurcolászni ide-oda.. nincs E kiegészítő kategóriám..autó vásárlás előtt állok. Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy milyen autó felel meg erre a célra..


illetve ami még nem tiszta... sok helyen írták hogy a trélernek nem a papírjaiba bejegyzett össztömege számít hanem hogy, épp mekkora a súlya..


Aki benne van a témában és segítene azt megköszönném..



2015. márc. 1. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Kell kiegészítő és az össztömeget nézik mint mindig valamint az autó papírjaiban is megnézik húzhatsz e egyáltalán akkora utánfutót.
2015. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Maximum 3500kg össztömegű jármű szerelvényt vezethetsz sima B kategóriás jogosítvánnyal. Ha neked van egy olyan trélered, aminek az össztömege 1500kg, és van egy 2000kg össztömegű autód, ami vontathat 1500kg-ot, akkor elméletben jó vagy, és falhatod a kilométereket.

Mindig az össztömeg számít, két forgalmit tedd egymás mellé, bízom benne 3500-ig fejben is megy az összeadás, de ha nem akkor számológép, és kiderül hogy vezetheted-e.

Nekem még nem volt E kategória akkor egy ismerős nyomtatott ki jogszabályokat, aztán bent volt a kesztyűtartóban. Volt olyan rendőr aki igazoltatásnál mondta a jogsimat kézbevéve hogy engedély nélküli vezetés, aztán a jogszabályt elolvasva jó utat kívánt.

2015. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igy van ahogy a 2-es mondja, vannak 1,5 tonnás trailerek, és ahhoz veszel egy max 2 tonna terhelhetőségű autót (tehát ne terepjárót, kisbuszt vegyél, bár vontatásra azok a legjobbak), hanem ilyen Audi A4, Ford Mondeo, VW Passat, stb méretű autók már simán alkalmasak vontatásra, és úgy tudom, hogy ezek nem lépik túl a 2 tonnát.
2015. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem akkor össze hozható elvileg.. kicsit matekozni kell meg egy megfelelő trélert keresni.... összeadást valahogy csak megoldom :)


olyat hallottam még hogy a dupla tengely miatt is kellhet a kiegészítő... ez mennyire igaz ?

2015. márc. 1. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ment a zöld mindenkinek :)
2015. márc. 1. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Arra érdemes odafigyelni, hogy bár 3500kg szerelvény össztömegig húzhatsz E kategória nélkül trélert, a tréler legnagyobb megengedett össztömege nem lehet több, mint a vontató önsúlya! Tehát egy 1200 kilós autó és egy 350 kilós tréler vontatásához legalább 1550kg önsúlyú autó kell, aminek legalább 2065 kiló a megengedett legnagyobb össztömege.
2015. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!