Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány év múlva lesz elérhető...

Hány év múlva lesz elérhető egy átlagos embernek is a vezető nélküli autó?

Figyelt kérdés

Másfél éve próbálok megtanulni vezetni, de - szó szerint - reménytelen eset vagyok. Most is itt bőgök, olyan csúnya dolgokat vágott hozzám az oktató. Kár próbálkoznom az egésszel, mert akkor is balesetet okoznék, ha letenném végül a jogosítványt.


Ennek ellenére szeretnék autót. Egyelőre nincs rá szükségem, de 5-10 év múlva biztosan kell majd a leendőbeli munkám miatt. Azzal nyugtatom magam, hogy addigra biztosan lesznek majd olyan autók is (azt hiszem, hogy már most is vannak), amelyek "önmagukat kormányozzák", és nem kell hozzájuk jogosítvány sem.


Vagy nagyon naiv lennék?


L/19


2015. márc. 2. 11:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

[link]


Ebben nagyjából benne van a válasz, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.

2015. márc. 2. 11:28
 2/16 anonim ***** válasza:

Legalább 10 év. Elvileg már működik ,de ha egy ilyen autó balesetbe keveredik akkor kit vonnak felelősségre? A gyártót? Vagy a vezető teljesen felelős lesz mindenért akkor is, és nem tud békésen bóbiskolni az ülésben?Akkor meg sok értelme nem lesz mert ugyanúgy figyelni kell mindenre. Szóval a technika adott ,de még reszelgetni kell még a jogi környezetet is.


Egyébként egyértelmű ,hogy az oktatódat ott kell hagyni és átmenni máshoz,mert türelmetlen szidalmazó oktató nem alkalmas rá hogy megtanítson. Ha nem vagy szellemileg sérült akkor meg tudsz tanulni vezetni.

2015. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én anno nehezen raktam le a jogsit, 3 vizsga és 53 vezetési óra után sikerült. A tanuló autó dieseles volt, viszont utána egy régi típusú Suzuki Swiftbe ültem át. Először elindulni alig tudtam vele, most meg már sokszor magam szerelgetem.


1,5 éve van jogsim, de anno én se gondoltam volna, hogy lesz.

2015. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10 év, hogy egyáltalán köznapi használatra alkalmassá váljon a technológia. 20 év, hogy meg is lehessen fizetni.
2015. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) 10-18 év szerintem nem gond, fiatal vagyok még és szeretek tömegközlekedni. Később viszont amikor már családot akarok, ciki lesz hogy nincs autóm, a munkám miatt meg pláne sokat kell utazgatnom majd.
2015. márc. 2. 14:27
 6/16 anonim ***** válasza:

ebben az országban soha. Tudod majd amikor a felfestések mindenhol ott lesznek rendesen, nem kopnak le, mindenhol időben ki lesz táblázva minden, majd akkor lehet gondolkodni rajta.


Tanuld meg elérni a dolgokat és ne csak menekülj. Ha az oktatód nem képes rendesen tanítani, akkor inkább váltsál!

2015. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ő volt a harmadik...
2015. márc. 2. 15:24
 8/16 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy reménytelen eset. Esetleg csak több gyakorlásra, odafigyelésre és türelemre van szükség, mint az átlagnak. A vezetésnél ha az elméletet, kreszt tudod, a többi csak gyakorlat kérdése. Van aki könnyebben ráérez, van akinek több idő kell hozzá.


Amúgy remélem azért a normál autók is megmaradnak a jövőben. Heti 500-1000km-t vezetek, úgyhogy eléggé a napi rutin része nálam. Ennek ellenére minden percét élvezem és szeretem csinálni. Akkor se leszek ideges és türelmetlen, ha a belvárosban állok a dugóban és azt sem unom el, ha órákig megyek sötétben egy gyér forgalmú autópályán.

2015. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem veled van a gond, hanem az oktatóddal. Ha hozol egy kocsit, megtanítalak vezetni.
2015. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért én már várom a vicces szitukat mikor az inkompetens humanoidok megveszik az önvezető kocsijaikat ,és csorgó nyállal szunyálnak az oldalablakra dőlve ,én meg odasettenkedek eléjük és nyomok egy satut hogy érezzék a törődést :D
2015. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!