Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ha nehezebben indul...

Normális ha nehezebben indul az autó ha be van kapcsolva az ablaktörlő meg a cd-rádió?

Figyelt kérdés

Szakad az eső és mielőtt leállítottam a kocsit akkor nem kapcsoltam ki az ablaktörlőt, tehát indulás után azonnal működésbe lép.

Kicsit nehezen indult az autó.

Aksi új.


2015. márc. 2. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Indulás után. Tehát mikor már áramot kapott az akksitól.

Ha mondjuk rajta hagynád a fényszórót, és úgy indítasz, akkor még ok, de az ablaktörlő nem fog működni "magától".

A rádió meg attól függ, hogy gyújtáskor kapcsol be-ki, vagy külön kell kapcsolnod?

Mert ha a rádió úgy marad, akkor az leszívhatja az akksit, hisz az akkor is működik amikor már mindent kikapcsoltál és a kulcsot is zsebre raktad.

Ha úgy hagytad.

2015. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az ablaktorló kapcsolója I-es vagy II-es állasban volt. Leállítottam az autót és az is leállt. Viszont amint gyújtást adok, azonnal bekapcsol. Gondolom ez megterheli az aksit valamennyire, a kérdés az hogy annyira teheli e meg hogy az autó nehezebben indul...

A rádió egyébként mindig be van kapcsolva úgymond, de manapság minden kocsinál úgy van ahogy az enyémnél is, tehát ha leveszed a gyújtást akkor nem szól, csak ha külön bekapcsolod.

2015. márc. 2. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a motor méretéhez képest kicsi akkumulátor van benne, és most nem számít hogy új-e, akkor normális, legközelebb ne indítsd így.Ja, és nem csak az akksi Ah értéke számít, hanem az indítóáram is, ezt az akksin/dobozon találod meg amperben megadva (A), háromjegyű szám.
2015. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jobb aksi van benne mint a gyári.
2015. márc. 3. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!