Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trafó? Szénkefe? Akksi?...

Trafó? Szénkefe? Akksi? Generátor? Mi lehet a baja a kocsimnak? Mit kéne vennem hogy jó legyen, és ne kerüljön egy vagyonba?

Figyelt kérdés
Egy 1999 es Rover 200as kocsim van!Ma elindultam otthonról mentem vele kb 10kmert ,megálltam majd újra elakartam indulni haza,de már nem indult be! Hozzáteszem amíg megtettem azt a 10-kmert addig az akksi jel világított folyamatosan,és nem aludt el indítás után!a műszerfal világítás nagyon gyenge volt ,meg a fényszóró sem igazán világított.Mi lehet a baj? egy barátomnak szóltam,bebikáztuk elindult aztán leállítottam hogy újra beindul e ,hát nem.Majd nagy nehezen újra beindult de megkellett állnom tankolni és ott már csak kerreg és nem indul el.a benzinkúton hagytam holnapig a kocsit!megállt egy kamionos segíteni,szerinte a generátor.ja kihagytam miközben mentünk a kútig a sebességem 0-ra is leesett össze vissza villogott minden a műszerfalon!Mennyi lehet a költsége ha bontóba vennék alkatrészt? egyáltalán mit vegyek? ja és még valami! nagyjából 1,5 hónapja egyik este csak úgy leállt és másnap sem indult be.két ezermester beszerelt egy másik trafót mert hogy az a baj és akkor pöccre elindult,kicserélték a szénkefét és felszerelték az "új" trafót. nem lehet hogy ott a baj? rosszul lett felszerelve? annyi baja lehet hogy már nem tudom tényleg mit tegyek..az akksim is ezer éves kb. Ötletek???Köszönöm
2015. márc. 4. 02:13
 1/2 kata kata ***** válasza:
Először kezd az akkumulátor kicserélésével.Ha az újjal is továbbra világít a töltés visszajelződ akkor jöhet a generátor átvizsgálása.
2015. márc. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 vatafak ***** válasza:
a menet közbeni akksi jel azt jelenti h nincs töltés , tehát első körben generátor, aztán akksi, mellesleg egy 1xű feszmérővel járó motornál rá kell mérni az akksira és legalább13,5voltot kell látnod ha kevesebb akkor nincs töltés
2015. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!