Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót, hogy kell betolni egyedül?

Autót, hogy kell betolni egyedül?

Figyelt kérdés
Ha nincs segítség, akkor nem tudom nyomni a kuplungot és tolni is a kocsi. Hagyjam üresbe, toljam meg és ugorjak be aztán gyorsan tegyem kettesbe közbe nyomva kuplungot és indítás? Még sose csináltam csak elképzelésem van..
2015. márc. 4. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már toltam így be legalább kétszer. Persze aszfaltúton.
2015. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tedd üresbe, add rá a gyújtást!

Utána told meg ahogy tudod, ugorj be, kuplung, kettes és imádkozz, hogy elég legyen a lendület. Indítózni nem kell!


Ha beröffen a kocsi akkor kuplungot nyomd ki és adj neki egy közepes gázt nehogy befulladjon.

2015. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lejtőn könnyebb, sík úton is meg lehet oldani, emelkedőn felejtsd el. Ráadod a gyújtást, üresbe teszed a váltót, majd nyitott vezetőajtó mellett felgyorsítod az autót kb. a kocogás sebességére. Sokkal gyorsabbra nem fog menni, mert elég nehéz. Ha megvan, beugrasz, kinyomod a kuplungot, kettesbe teszed a váltót (az 1. fokozat túl rövid) és felengeded a kuplungot. Ha szerencséd van, beugrik a motor, ha nem, kezded elölről.
2015. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért volt jó az öreg Lada! Fogtad a kurblit, néhány fordulat és már járt is a motor:)
2015. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
nekem egyszer kellett betolni mert az akksi lemerült...de én egyesbe tettem , épp hogy toltam rajtam indít és ment is
2015. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy ezt a kettes fokozatot nem értem, hisz ha kicsit a lendület és 2 be nem röffen be akkor 1 be kell tenni mivel az rövidebb igy ahhoz biztos elég a lendület. Nyilván nem használ majd de szükség nagyúr.
2018. okt. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1be nem tudod betolni, az áttétel miatt kb azonnal blokkol a kerék.
2018. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már mindegy vettem új kocsit XD
2018. okt. 20. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!