Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autómat szeretném megvenn...

Első autómat szeretném megvenni. Vagy Suzuki Swift-et, vagy pedig Fiat Punto-t. Vélemények?

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Puntokkal talán egy kicsit több a gebasz mint a swiftekkel.
2015. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Swiftet ajánlanám, igazából a legésszerűbb választás lenne ha első autóról van szó csak manapság nem az ésszerűség a lényeg sok embernél, hanem hogy menő legyen. Na ez a Swift nem menő, cserébe elvisz bárhova az 1.3-as csettegővel (az 1.0-val is, de én 1.3-ast ajánlom). Rozsdásodásra figyelj oda, meg nyilván az állapota nagyon lényeges azért ezek sem elpusztíthatatlan gépek.
2015. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat...és hogy próbáltok segíteni, az a baj hogy összesen 250ezer forintom van rá, illetve még +100ezer(átiratás stb..)...A jogsi is 200ezer volt, úgyhogy most sajnos nem telik többre..Az nem számít, hogy menő vagy nem menő...mert tudom, hogy ennyi pénzből menő autóm úgyse lesz, nem is az a lényeg, csak hogy melohelyre el tudjak vele járni..Van esetleg valami tanácsotok, vagy hogy a megvételkor mire figyeljek?
2015. márc. 4. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Lassan 5 éve van meg az én Swift-em (98-as), és soha semmi komoly gebasz nem volt még vele, DE! Mindig költöttem a kötelező dolgokra és itt nem a tankolásról beszélek. Rendszeres olajcsere, szűrők, szíjak, folyadékok, fékek, kopó alkatrészek, stb. Csodát ne várjál egy autótól se, lehet akármilyen igénytelen (és a Swift az tényleg az), ha nem foglalkozol vele, egy idő után nyűgös lesz, de akkor már hiába szidod, mert a hibák igen gyorsan halmozódni kezdenek és hamar eljutsz odáig, hogy többe lenne helyrerakni, mint amennyit ér. Az alkatrész árak nagyon olcsók még újonnan is, de ha ezt sem tudod biztosan előteremteni, akkor még várjál az autózással.
2015. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Swift et ajánlom.

1 éve vettem. 1.3as

Első tulaj, garázsban tartott.1999 évjarat 71ekm-rel

Mikor megvettem lecseréltem a komplet vezérlést, olajat motorban váltóban. Fagyálót. Csináltam egy full alvázvédelmet bitumenessel. Nekem nem az első hanem a 4. Autóm. Megvagyok elégedve vele. Főleg a fogyasztás 5l körul mozog.

2015. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Igen, a Suzuki a kettő közül mindenképpen.

Esetleg B Corsa lehet alternatíva, de ennyiért inkább a Swift

2015. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is mindenképp a swiftet ajánlom. Csak a saját példámat tudom említeni és egy ismerősömét. Én is és az ismerősöm is első autót vett, én egy fiat puntot ( 1.2 benzin, 2006-os!!! évjáratú, szóval még 10 éves sincsen) , ismerősöm egy suzuki swiftet vett kb 15 éves lehet a kocsija.

Amióta ő meg vette a swiftet kb 50-70 ezret költött rá, olajcsere, szűrök, illetve valamit még plusz ki kellett cserélni a kocsin. Ennyi!

Na viszont én eddig kb 250 000 Ft-ot költöttem a kocsira( ebbe mondjuk benne van egy új nyári gumi garnitúra, szóval azt le lehet vonni belőle) ( mind kettőnknek pont 1 éve van meg ). Ezen felül most még kb 60 000 Ft-ot rá kellene költsek, futómű felújítás-javításra. Minden 2. hónapban van valami baja a kocsinak szinte. Én nagyon megbántam, hogy ilyen autót vettem, persze kifogtam egy rosszat, de nagyon gondolkozunk azon, hogy eladjuk a kocsit és lecseréljük majd egy swiftre.

Szóval mindenképp swift!!!

2015. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Nagyon rendesek vagytok!! Azt hiszem sikerült meggyőznötök!! :D
2015. márc. 6. 21:18
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

#7 téged nagyon f#szra húztak azzal a Puntoval, szerintem valami hullát vettél. De ebből következtetést levonni az összesre, hát érdekes.. Nekem 2003-as Puntom van, apróságkora kellett csak költeni, meg klímára.

Egyébként a Fiat egy felnőttesebb komolyabb kiskocsi, jobb futómű, city szervó, légzsákok, el ablak szériában, nem is sorolom. Többe van a fenntartása ez egyértelmű, mert többet nyújt. A Swiftben ami nincs az nem romlik el. A Swift 775 kiló a Punto meg 935, beszédes adatok.

2015. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló, igaz amit leírtál, sajnos egy rossz állapotban lévőt vettünk. Mikor megvettük akkor rendben volt, persze volt ami előjött hiba, alkudtunk az árból, de aztán... én nem általánosítani akarok, csak én szívtam meg vele sajnos és én ha most újból tehetném akkor swiftet vennék. De van még egy puntonk, a páromé, grande punto, és annak aztán nem sok baja volt eddig. Most kellett egy kisebb összeget rákölteni de ennyi. Persze az a kocsi még fiatalon került hozzánk és már több éve megvan.

Az enyémet az előző tulaj nem sokszor vihette szervizbe sajnos :(

2015. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!