Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges a motorblokk...

Lehetséges a motorblokk robbanás egy max 200 forintos érme nagyságban?

Figyelt kérdés
Szétszedtünk egy nagyjából 4-5 éve álló autót, megjavítjuk címszó alatt. Megszorult az egyik dugattyú benne, valószínűleg nem kapott kenést és eltört a hajtókar. Egyik ismerősöm azt mondja, látja a lyukat, én nem merem nagyon megkérdőjelezni, mivel én nem látom a lyukat, de ő váltig állatja, hogy az bizony ott van. Ezt hegesztetni kell és elküldeni egy motorblokk szervízbe. A dugattyú teljesen ép, azon kívül hogy a hajtókar törött. Elég abszurdnak tartom, hogy egy öntött vas motorblokk oldala kirobban míg a dugattyúnak semmi baja és a helyén marad vagy lehetséges ez?

2015. márc. 10. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem kirobban az, hanem kitöri a törött hajtókar.

Csak gondolj bele, ha az eltörik akkor elfordulhat oldalra és mivel a lendület és a többi henger forgatja tovább a főtengelyt az lök egyet a helytókaron. Neki a hengerfalnak, olajteknőnek... Bárminek ami útban van és valami törni fog...

2015. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hajtókar "kikönyököl", akkor van ilyen!


[link]

2015. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát rendben, kicsit szkeptikus voltam, de köszönöm :)
2015. márc. 10. 19:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Így már értem!
2015. márc. 10. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:
és természetesen a dugattyú is csere ha nem akarod majd újra szétszedni
2015. márc. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!