Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyi az az...

Szerintetek mennyi az az összeg amennyitöl már használható autót lehet venni? Első autonak, vagy csak ugy általában!?

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mi az elvárás, 7-800.000ért már jó autóakt lehet kapni
2015. márc. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a 2000-es évek elején 270E-ért vásároltuk édesanyámak a Peugeot 205-ösét, s még ma is kitart - persze költöttünk rá, de nem egy rossz autó. Ha az előző tulajok rendben tartották, akkor én ilyen 150-200E HUF-os vételárat mondanék minimumnak, amire még rájön az átírás és társai. Persze ennyiért inkább Marutikban, kis Fiatokban és társaikban kell gondolkozni, de szerintem ha olyan helyen él az ember, hogy heti párszori használatra muszáj elővennie egy autót, akkor ezek is simán bevállalhatóak.
2015. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Használható van 300 ezertől.

De rendes autó, amivel bárhova elindulnék, csak 1 milliótól felfelé van.

2015. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy olyan, amire mondható, hogy megbízható és elmersz vele menni egy 200-300 km-es útra is, gyomorideg nélkül, szerintem 500 ezer ft környékén, persze az autó ára lehet 300 ezer ft is akár, a lényeg, hogy egy jó, hozzáértő szerelővel cserélj ki rajta sok mindent, nézesd át, hozza rendbe!


Aztán, vannak azok az autók, amik 700-900 között mozognak, jó esetben a tulaj nagyon gondosan szervízelte és igazából szinte semmi baja, azonban a széles piac miatt kénytelen ennyiért adni a 10 éves kocsiját, mert drágábban lehet, hogy el sem jönnének megnézni és hónapokig árulhatja. (írni mindent lehet a kocsiról és ezzel általában élnek is a kereskedők, akkor is, ha nem igaz...nehéz jó állapotút találni).


Aztán vannak a nagyon fiatal, de kiskategóriás autók, mondjuk a 4-5 éves corsák, focusok, stb..

Én ha tehetném, mindenképpen ilyet vennék.

1,5 millió körül akár olyat is kifoghatsz, amiben valós 40-50 ezer km van és az autónak szinte semmi baja!

Egy ilyenen, legrosszabb esetben is cserélsz olajat, szűrőket, fékeket, gumikat és igazából ennyi...


A véleményem szerint, 1,8 millió körül olyan autót kapsz, ami viszonylag új, maximálisan megbízható és bárhol meg tudsz vele jelenni.

Ennek ellenére, a 800 ezres kategóriát mondanám a legelőnyösebbnek. Biztos vagyok benne, hogy pár nap utána járás után találsz egy olyat, amihez jó esetben az olaj és szűrő cseréken kívül, semmi gondod nem lesz még vagy 5 évig...

2015. márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdődik a sor a régi Swifttel 300-tól. Átnézeted, cserélteted amit kell, kivisz a világból.


Utána következő lépcső: 5-600 ezer: Corsa C, Punto 2, Polo IV


1M körül már fiatal kocsikat kapni: Astra H, Grande Punto, Golfok


Ahogy írták a kis autóknak nagy előnye, hogy hiába öregek, általában nem mennek sokat velük. Könnyű keveset futott, megkímélt példányt kifogni belőlük. Egyszerűek, az alkatrész pedig filléres. 5-10 évig még autók lesznek.

2015. márc. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én az elsőre kb 350 e szánok!

Opel Astra F re gondoltam!

2015. márc. 13. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Astrákat azért nem írta itt senki, mert mérhetetlenül rohadnak. Ha nem akarsz lakatolásra, fényezésre költeni, akkor felejtős.
2015. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egy elfogadható állapotú swift vagy astra 300E-től felfele kezdődik. ha csak magára a kocsira van 350E, akkor sanszos, hogy valami 15 év körüli kulturált darabot ki tudsz majd fogni. lehetőleg nézesd át vásárlás előtt egy szakemberrel, vagy szervizben és ne az első ócskavasat vedd meg!
2015. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!