Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F Vezérlés csere...

Hayabusaturbooo kérdése:

Opel Astra F Vezérlés csere óta miért jár össze vissza?

Figyelt kérdés
Opel Astra F 1994-es X16XEL 16szelepesről van szó. Hibátlanul működött egyébként az autó. Egyedül a vezérműtengely jeladót írta hibának a gép. Lebontottam a burkolatot. Beleért a jeladó vezetéke a vezérműtengelybe és kidörzsölte. Kicseréltem, és láttam, hogy a vezérműszíj eléggé harcos, ki van szálasodva. Így lecseréltem a vezérműszíjat is. A főtengelynek alul van egy kis jel, eléggé egyértelmű. A Két vezérműkeréken is van jel, azokat egymással szembe forgattam. Megnéztem és 1-es 4-es henger szelepváltáson van. A feszítő görgő is szépen beállt jelre. Összeraktam, és 2-3 hengerezik. Füstöl mint a nyavaja. Kivettem a gyertyákat, megpucoltam. aztán már tettem bele másikat is. Gyertya kábeleket is lecseréltem. Mit ronthattam el ? Egyszerűen nem bírok vele. Nem egy meg nem tíz autót csináltam már. De ezzel egyszerűen nem értem mi lehet. Talán a vezérlésnél lesz valami furfang vagy nemtudom. Ha esetleg valaki tudna segíteni megköszönném. Igen tudom hogy szervízbe kellene vinni de magam szeretném megjavítani.

2015. márc. 13. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha mindent így csináltál, ahogy leírtad, és nem raktad el a vezérlést, akkor ennek jónak kell lennie.


A 2 vez.tengelyen a jelölés egymással szembe néz, a főtengelyen meg kb. 5 óránál van a jelölés, szembe néz a fog egy nyíllal.


Ill. a vízpumpának is van egy jele, ami 12 óránál van fent a blokkon.

2015. márc. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia. Igen, pontosan így ahogy leírtad. A vízpumpához nem is nyúltam, úgyhogy elvileg rendben van. Akkor a gyújtás környékén lesz a hiba. Viszont ad szikrát mind a négy henger. :/ Köszönöm a válaszod.
2015. márc. 14. 05:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!