Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az eredetinél mennyivel...

Az eredetinél mennyivel nagyobb felni a szabályos?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy +2 coll a megengedett, ez lehetséges? Tehát a gyárilag R13-as kerékkel kiadott autókra R15-ig szabályos kereket feltenni. Ez igaz? Van erre esetleg valami törvény?

Köszönöm a válaszokat! :)



2015. márc. 14. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

nem szabályos.

az autókat, motorokat, hajókat,stb a forgalomba helyezés előtt a közlekedési hatóság átvizsgálja, ellenőrzi, és ha megfelel, engedi árulni.

de csak az engedélyezett paraméterek szerint, mert a vizsgabiztosok is abból a kottából dolgoznak.

aztán ha variálsz, és nem tűnik nagyon veszélyesnek, a vizsgán vagy észreveszik, vagy nem...

2015. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

simán lehet szabályos


némelyik típust akár 4 collal nagyobb kerékkel is megrendelheted a gyártótól, valószínűleg ők tudják a szabályokat :)

2015. márc. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem arra kíváncsi, hogy a gyártótól mekkorával tudja rendelni, hanem a meglévőt lecserélheti-e nagyobbra.
2015. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez így van! :) A kérdésem az, hogyha például egy Suzuki Swift-et 13-as kerekekkel adtak ki, akkor szabályos-e feltennem rá a 15-öst. Mindenképpen felteszem őket, csak érdekel, hogy mennyire törvényszerű.
2015. márc. 14. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Konkrét példa: Golf 4-et gyárilag 15-ös felnivel szerelték, de ugye befér alá a 19-es is peres gumival, és nagyon sokan alá is rakták.

A másik, én még nem hallottam erről a 2 collos szabályról, szerintem nincs meghatározva.

2015. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elvileg úgy van,hogy az adott autó a legnagyobb kiadott gyári felnivel +/- 1"...azaz ha már itt volt 4es golf,legyen az a példa,abból az r32-őt gyárilag 18as oz-val adták ki tehát még a 19est alá rakhatod.....bár mint tudjuk magyarországon a rend˝lr mindig mindenr jobban tud,ha nem akkor is!
2015. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De az 1.6-os Golfba sem kötnek bele, pedig az 15-ös kerékkel gurult ki a gyárból, nem 18-assal.
2015. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!