Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel nő az autó fogyasztá...

Mennyivel nő az autó fogyasztása kb. nagyobb átmérőjű felni esetén?

Figyelt kérdés

Vettem pár hónapja egy VW Borát.

Lemezfelnikkel, téligumival.

Tavasszal vagy nyáron szeretnék rá alufelniket.

A gyári felni méret 15" a gumi pedig 195/65.

Mennyivel nőne a fogyasztása kb. ha 16 vagy 17"-os felniket raknék rá ?

A gumi szélessége max egy mérettel lenne nagyobb, szóval 205-ös.

Egyenlőre jobban húzok a 16"-os felé, mert félek, hogy 17"-nál már túl so lenne a többletfogyasztás.

De mégis, kb. mennyivel enne többet az autó ?



2014. jan. 11. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak 16osba gondolkodj. Mert ha számít a pénz akkor ehhez még tudsz szerezni olcsóbban gumit.

Fogyasztásban szerintem nincs jelentős különbség 195 és 205 között.

2014. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Észrevehetetlen a különbség.

Nekem Opel Astra H-m van, aminek a téli gumijai 195/65R15-ösek lemez felnin, a nyári 225/45R17 gyári alufelnin.

Semmi különbség nincs a fogyasztásban, decire ugyan annyi mind a két garnitúrával.

2014. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gomzoli ***** válasza:
100%
Engem nem a pár deci többletfogyasztás izgatna, hanem az, hogy a 15 és a 17 collos gumigarnitúra árában lenne kb. 50-60 ezer Ft különbség, a márkás gumiknál pedig ennél is több.
2014. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jó lenne tudni milyen motor van az autódba. Pár éve 1.8-as benzines volvo-n ugyenez volt a gyári méret, helyette 16 colos került fel, 205/45-ös gumival, a fogyasztás kb fél literrel nőtt
2014. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem nőne semmivel sem a fogyasztás, de a gumi 2x, 3x annyiba fog kerülni.
2014. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Én is a gumi árak miatt húzok inkább a 16"-os felé.

Amúgy 1.6-os benzines....

2014. jan. 11. 16:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelő guminyomás kb ezerszer fontosabb, semmivel sem fog nőni a fogyasztásod szinte...
2014. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gomzoli ***** válasza:

És miért nem jó a gyári 15"-os méret?

Fontos a nagy felni egy 1,6-os kocsi alá?

Nem bántásból, igazán, de milyen pozitív hatásai lennének egy nagyobb keréknek, azon kívül, hogy többé-kevésbé jól néz ki? Megéri a többletköltségeket (a felni is drágább, ha nagyobb, meg a gumik is)?

2014. jan. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"...milyen pozitív hatásai lennének egy nagyobb keréknek...?"


A nagyobb felnin általában kisebb oldalmagasságú, de szélesebb gumi van. Ez kedvez a jobb kanyarstabilitásnak, tapadásnak és jobb a gumi oldaltartása is.

Persze ha az ember ésszel nyomja a szerpentinen, a 15-ös gumi is megfelelő, hiszen még egy virsligumis Swift sem borul fel az első kanyarban.

Hátránya a szélesebb de alacsonyabb oldalfalú guminak, hogy rossz úton jobban ráz. A padkákra is nagyon oda kell figyelni.

Na meg az ára, ahogy írtátok. Nekem a 17-es garnitúra kb a duplájába kerül mint a 15-ös. De szerencsére azért nem kell évente újat venni.


# 2-es voltam.

2014. jan. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#4-esnek,


"jó lenne tudni milyen motor van az autódba. Pár éve 1.8-as benzines volvo-n ugyenez volt a gyári méret, helyette 16 colos került fel, 205/45-ös gumival, a fogyasztás kb fél literrel nőtt"


Hát hogyne nőtt volna, amikor egy váltóméretszámító alkalmazás szerint az új kereked átmérője 6,78%-kal csökkent. Ennyi százalékkal lett magasabb a fordulatszámod.

2015. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!