Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb a Simson s50...

Jack115 kérdése:

Melyik a jobb a Simson s50 vagy az s51egy ismerosom szerint az s50 egyszerubb felepitesu megbizhatobb is talan jobban is megy ez igaz? Vagy vasaroljak s51 4 sebesseges mocit? Koszi a segitseget

Figyelt kérdés

2015. márc. 15. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
s51 4 sebis. Megbízhatóbb mint az s50-es, és a szerelése is egyszerűbb.
2015. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Es az s50 az mennyire megbizhato ?
2015. márc. 15. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek a 2 ütemű sajna már egyáltalán nem megbízható. Hetente látok simsont az út közepén, hogy szerelgeti a tulaja mert lerobbant. Nekem is volt egy, full patent állapotban volt (s51) de azt is kellett minden héten szerelgetni. A full gyári sem megbízható mert azok már nagyon régi alkatrészek. Szóval csak városon belül ajánlott a használata.
2015. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 joco5582 ***** válasza:

Szerintem nem lehet kijelenteni, hogy az 51-es jobb-e mint az 50-es.

51-est szerintem könnyebb szerelni, ha csak másra nem gondolunk a kuplung egy egységként lejön. Viszont a 50-es váltója jobb\strapabíróbb darab mint az 50-esé.

Hogy őszinte legyek 50-es váltót még sose kellett állítanom, pedig elég puruttya blokkom is volt már, de 51-esével mindig megszenvedek.


Bármilyen Simsont is veszel szerintem érdemes egy blokk nagygenerált bekalkulálni. Egyszer kell megcsináltatni de akkor jó ideig nyugi lesz. Egy új minőségi főtengelyt, egy kuplung felújító készletet és ha nagyon szükséges váltófurulyát(51-es) érdemes a kötelezők mellett cserélni. Nem érdemes fillérezni, hogy a bontott meg ami benne van úgyis jó lesz, mert nem lesz. Öreg motorok sok háztáji javítással.


És most jutottunk el oda, hogy javítás. Szerintem azért van ennyi lepukkant Simson, mert azt hiszik az emberek, hogy ezt mindenki tudja szerelni. Pedig nem, azért van ennyi szar, mert szarul van összerakva, beállítva satöbbi. Ha egy Yamahát majd háromszor szétszednek a sufniba megnézem 20 év múlva menyire lesz megbízható.


Nincs mindenkinek főtengely behúzó, blokk széthúzó, csapágylehúzó, indikátoróra, stroboszkóp otthon. Még sokszor egy normális csavarhúzókészlet sem. Pedig a célszerszámok nélkül az új főtengely is szarul lesz benn, a gyújtás találomra lesz beállítva ésatübbi.


Keleti, nyugati tök mindegy, ha a javító amatőr, szervíz nem megfelelően rakja össze akkor rossz lesz.

Térképezd fel ki az aki rendelkezik szerszámokkal, tapasztalattal és hajlandó megcsinálni, és üzembiztos lesz a Simson is. Ráadásul a közösségben mindig akad aki segít, akár fizetés nélkül is.


Remélem segítettem

2015. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!