Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Francia vagy az Olasz autók...

A Francia vagy az Olasz autók megbízhatóbbak?

Figyelt kérdés
Ahogy mesélték nekem ismerősök,szerelők hogy ez a két ország autói nem épp a megbízható kategóriába tartozik. Ha lehet akkor más ország autógyárait ne kelljen bele keverni! Én erre a kettőre vagyok kíváncsi hogy melyik a megbízhatóbb! A válaszokat előre is köszönöm :)

2015. márc. 15. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Amelyik karban van tartva.

Nekünk 25 éve csak olasz kocsijaink vannak, soha nem rohadtunk le velük, apró hülyeségek persze voltak. Franciákról nem tudok nyilatkozni. Nekem a szerelők mondják mindig, hogy francia soha nem kéne. Illetve az eszetlen megoldásokat sorolják rajtuk, főleg a Renaulton.

Szerintem az olaszok az utóbbi időbe jó kocsikat gyártanak. Nézd meg a 159-es Alfát, nem sok gond van velük. Az 1.9 Multijet motort pedig az Opel is vette tőlük.

2015. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) nem vagyok egy olasz autó rajongó de az biztos hogy tetszik a 159-es alfa :) nagyon jól néznek ki!!
2015. márc. 15. 17:44
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
A Peugeot 406 és társai se rosszak , haver márka szervízbe melózott , alig hoztak be párat garanciális javításra . Azon kívül hogyan bírják tippem sincs . A totalcar fórumon is nézelődj , ott nem fényezik a sajátjukat .
2015. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az Alfák tényleg jók sokan dicsérik őket, szomszédom is aki autószerelő ő is mondogatja nekem mindig hogy ha autót akarok akkor elsősorban Német aztán Olasz ami számításba jöhet. Ő személy szerint ahogyan én is Német autókat részesíti nagy előnyben, de mondta hogy Olasz autók is elég jók mostanság. Ő bármilyen szutyok autót képes életre kelteni mert szakmája és jól is csinálja, de ő is jobban fel mer lélegezni ha megbízhatóbb autót bíznak rá egy apró kis hiba miatt amit néhány óra alatt megtud oldani, mint egy olyat amivel csak szívózik napokat is akár.

Francia autók közül is ha nagyon olyat akarsz akkor a Citroen meg a Peugeot az ami még úgy ahogy megbízható. Citroenből inkább a régebbi típusokat érdemes megvenni, Peugeotból meg leginkább ki kell fogni a jót. Persze használt autó esetén függ attól hogy az előző gazdája hogyan bánt vele, ez így lutri mert lehet hogy egy 5-10 éves autót veszel ami szemmel láthatóan jó szőrben van de valójában 1 év után eldobhatod az agyon kínzott motor végett, meg kitudja még milyen rejtett hibák miatt. Persze vannak jók amiket ki lehet fogni a kollégám egy 12 éves Peugeotot vett magának elég lomha állapotban vette de jobbára 80% ban csak esztétikai bajai voltak arra ráköltött még 250 ezret hogy rendbe hozassa, amit ő megtudott azt maga csinálta meg és így egy kis odafigyeléssel meg egy kis pénz rááldozással így szinte egy 5 évvel fiatalabb autót varázsolt magának, és pénzbe még így is jól járt mert amennyit ráköltött a vásárlással együtt annyiért ilyen állapotba 10 éves alatt nem kapott volna autót. Maximum külföldit de azzal is ráfizetett volna mire teljesen letudja papíroztatni.

2015. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy nézegettem a kocsikat, fél millióért nem volt 2000-es utáni csak Renault, Peugeot, Fiat és én nem akartam ennél idősebb autót venni.

Vettem egy Cliot és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Ezért a pénzért legalább 2-3 évvel idősebb német vagy japán autót kaptam volna.

A rokonságban másnak is van francia kocsija és nem panaszkodtak rá.

2015. márc. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Jó kérdés :D

Amúgy én úgy veszem észre, hogy a "francia autó sz*r" sztereotipiának az ég világon semmi valóságalapja nincs. Az olasz autók tényleg szoktak figurázni, de nem úgy, ahogy sokan mondják.

2015. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Én is úgy látom, hogy az idő elteltével egyre jobb kocsikat gyárt mindkét tábor, 2005 után különösen. Ha valamit költeni kell rá még úgy is bőven a japán, német konkurencia árai alatt vagyunk.

Meg ha nézel egy jól sikerült szívó benzin motort, azzal nagyon nem lehet mellényúlni. Ilyen minden gyártónak van, régóta reszelgetik őket, nem új fejlesztés, tehát komoly meglepetés nem érhet.

2015. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Olasz autóm volt már, szerintem, ha rendesen karban van tartva, figyelve van rá, hosszú életet képes kiszolgálni. Barátom Peugeotja egy agyrém. 7 milláért vette, vagyis annyi volt az ára, 6-ot már kifizetett rá, 10-el még tartozik a banknak. Közben a vadi új autóra már másfél millát rápüfölt.
2015. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Az olaszoknak is volt a 80-as években egy hihetetlen mélyrepülése, amikor szinte spontán szétrohadt a kaszni, szétkoptak a váltók, minősíthetetlen volt az elektronika. Ma már rengeteget visszahoztak. A franciáknak valahol ez a 90-es évek közepe és 2000-es évek eleje, amikor sikerült a legminősíthetetlenebb elektronikákat produkálni. Előtte se voltak a legmegbízhatóbbak, és jellemzően akkor is apróságokon múlt.


Az is igaz, hogy nagyon érdekes megoldásaik vannak, de a francia autók sok tekintetben jóval innovatívabbak és finomabbak, mint a többiek. Csak meg kell nézni a Citroeneket.


Amúgy van francia és német autóm is, szerelem is őket.

2015. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"A franciáknak valahol ez a 90-es évek közepe és 2000-es évek eleje, amikor sikerült a legminősíthetetlenebb elektronikákat produkálni."


Fura ezt olvasni úgy, hogy a '99-es és a 2001-es francia szaraimban is max. a vezeték Francia, de pl. az ECU Siemens, a befecskendező rendszert pedig a Japán Denso szállította...

:D

2015. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!