Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C. Az akksítól...

Opel Corsa C. Az akksítól szeretnék tápkábelt bevezetni az utastérbe. De sehol nem találok gumidugót, vagy bármi átvezetőt. Aki csinált már ilyet, hol vitte át?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
valahol pedig bekell mennie a gyári kötegnek is, vagy fúrj egy lyukat :P
2010. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Többnyire az új autóknál nem fogsz találni gumidugót. A gyári kábelköteggel együtt kell átvinned. Nekem Grande Punto-m van, le kellett szerelni az ablaktörlőket, majd azt a műanyag rácsot ami az ablaktörlő alatt van, így már hozzá lehetett férni. Ha szemben állsz az autóval, a jobb felső sarkánál van a tűzfalnak, és szerintem többnyire minden autónak ott megy át a gyári köteg. Viszont ott annyira passzentosan fog illeszkedni a gumi szigetelés, hogy lehetetlen a "puha" kábelt átdugni. Ezért célszerű egy fém csövet átdugni rajta (pl gyertyakulcsot) és a kábelt azon keresztül átvezetni. Ne feletkezz meg a biztosítékról sem, ami az akkumulátortól max. 40 centi távolságra legyen. Illetve a csomagtartóig a tápkábelt az egyik, míg az RCA-t a másik oldalon hátravezetni, elkerülve ezzel azt, hogy gerjedjen az egész.
2010. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem se volt egyszerű (Renault Clio), de a jobb felső sarokban az ablakmosótartály alatt találtam meg a kis lyukat ahol át tudtam tuszkolni a kábelt... Tényleg nem volt könnyű, de elvileg ezt (optimális esetben) csak egyszer kell megcsinálnod...
2010. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek de nekem a konrét tipusra kellene megoldás, vagyis C Corsa.
2010. febr. 18. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Ott keresgélj ahol írtuk, amíg nem jön tényleges válasz. Én se tudtam hol van, de megtaláltam kis keresgéléssel :)
2010. febr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sajna csak általános válasszal tudok szolgálni, mert javarészt japán autókat szerelek. általában 3 helyen van kb 5 centi átmérőjű gumidugó, mind a 3 a műszerfal alatt. bal szél-közép-jobb szél. pattintsd fel a géptetőt, és nézegesd a tűzfalat!
2010. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Japán kocsiknál sosincs probléma, ott mindig van gumivakdugó, stb. De ennél a corsánál olyan furán a motortél mögött, ablaktörlő alatti részen külön van az akku. Speciális helyzet, de sehol se találok helyet benne.
2010. febr. 19. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!