Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vásárolok használtan egy...

Ha vásárolok használtan egy autót, átfóliázhatom a színét mielőtt a nevemre íratom?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy autót magamnak, de sajnos sehol se találtam olyan színben, amilyet szeretnék.


Ha jól tudom, egy autó színváltoztatását be kell jelenteni az okmányirodában. Ezt követően kiállítanak hozzá egy új forgalmi engedély és törzskönyvet. (Ez összesen 12.000Ft)


Viszont az autó megvásárlását követően, mindenképpen kell csináltatni új okmányokat.

Ha közvetlen a vásárlás után, de a nevemre átíratás előtt fóliázom át más színűre, abba bele tudnak kötni, vagy gond nélkül módosítják a színt az okmányokban?

Ezzel megspórolnám az időmet és a pénzemet is, hogy ne kelljen kétszer kiállítani az autóhoz a forgalmit és törzskönyvet.



2015. márc. 18. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Átíratás előtt semmit nem érdemes az autón babrálni, ugyanis az átíratással zárul le az adás-vétel, rossz esetben még az is megtörténhet, hogy nem átíratható a jármű, megbukik valamelyik hatósági vizsgán (eredetvizsga, okmányiroda)
2015. márc. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha sikerül mindenhová időpontot kapnod, akkor meg tudod csinálni.

Az új színnel el kell menni egy NKH vizsgabázisra, és kiállíttatni velük egy műszaki adatlapot, ez alapján kerül bele az új szín a forgalmiba.

Valamelyik eredetiség vizsgáló helyen érdeklődd meg, hogy mi legyen a sorrend: eredetiség vizsgálat-fóliázás-NKH, vagy előbb a fólia-NKH és utána az eredetiség vizsgálat...

2015. márc. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!