Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy dízeles a jobb...

Benzines vagy dízeles a jobb választás?

Figyelt kérdés
Most készülök autót venni, kezdetben hetente egyszer 260 km lenne a táv városon kívül, ezek később ritkábbak lesznek havi egyre szűkülnek, ezen felül 11 km-re járok el bevásárolni a lakhelyemtől, ezt kb csak heti 4-szer csinálnám.
2015. márc. 19. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Benzin
2015. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Benzin egyértelmű. Dízel ennyi idő alatt be sem melegszik.
2015. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Imádom a dízelt, de erre lehet hogy a benzines lenne jobb választás.
2015. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
a benzines motor nagyon jó,fűnyíróba...ha kell az erő is akkor TDI
2015. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Biztos nem versenyezni akar vele, kedves utolsó smokeandcharmrajongó barom... Füstöltesd a kettesgolfodat valahol máshol.

Egyértelmű kedves kérdező, ilyen kis távra a benzin lesz a megfelelő választás :)

2015. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vizéli László ***** válasza:
100%
Én 3 éve benzinest váltottam dieselre, de változtak a körülmények, ami miatt nem megyek vele annyit mint amit terveztem vételkor. Nekem 6-7 km megtételével üzemmeleg a motor. Nagyon hidegbe se kellett neki 10 km. Ha megfelelően használod (hideg motorral nem taposod, leállítás előtt kicsit ketyegteted) akkor a diesellel sem lesz különösebb problémád (3 éve így használom és az autó köszöni szépen jól van). Én nem vagyok se a banzin se a diesel ellen, mindkettőben jól éreztem magam. Én azt javaslom válassz egy kiszemelt tipust, nézd meg ami tetszik, megfelel az igényeidnek, és választ azt amelyik jobb állapotba van motortipustól független. Jó vételt kívánok.
2015. márc. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát igen..úgy válassz autót, hogy szemezgeted a járgányokat, és amelyikbe beleszerelmesedsz azt vedd meg. akár benzines, akár dízel. mert az a fontos, hogy öröm legyen ránézni, és jólérezd magad benne.


az más kérdés, hogy a kiszemelt autó motorja milyen állapotú...akkor keresel egy másikat.



egyébként benzinest vennék, de nem turbós háromhrngeres 1.2 alattit, és inkább 1.5 feletti 16 szelepes vvt-t.legalább euró 4-es-t.

2015. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nagyon okos az aki azt hiszi hogy csak a 2-es golfban van a TDI motor...no comment.elárulom,hogy Audi és nem füstöl.leírtama véleményem.
2015. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
csak az a baj hogy a TDI-nek meg a PD TDI-nek a JTD-k és a JTDm-ek messze kifujják az orrát, szóval én annyira nem villognék a füstös TDI-vel. Ilyen kicsi távokra szerintem sem éri meg a dízel, de tudod. Nekem van egy dízel autóm amit általában használok, meg van egy kicsi 1.2-es benzines Fiat is, amivel ide-oda elszaladok vásárolni, gyerekekért a suliba meg hasonló kistávú dolgok.
2015. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
# 6, egyetértek, az enyém is hasonló. A ketyegtetés városi használat után nem feltétlenül szükséges, inkább csak akkor ajánlott, ha autópályán kiállsz egy pihenőnél vagy benzinkútnál.
2015. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!