Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Várják még? 16eves vagyok es...

Várják még? 16eves vagyok es le akarom tenni a robogó jogsit. Vagy várjak es tegyem le a B-s jogsit? Ha letennem a robogó jogsit akkor amikorra mehetnék a B-s re, nagyobb lesz a tapasztalatom?

Figyelt kérdés

2015. márc. 19. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Várd meg amíg mehetsz a B-re. Ha elmész B előtt valamilyen jogsira, annyi előnyöd lesz, hogy már lesz elsősegély vizsgád. Szóval nem mehetsz hamarabb, nem is értem miért gondoltad. Ja és 16 évesen 125ccm-es jogsin gondolkoznék..
2015. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor van értelme levizsgáznod, ha az adott kategóriában (AM) rendszeresen közlekedel is, lehetőleg forgalmas helyeken.

Ebben az esetben leshet előnye a "B"-s jogosítvány szerzésnél a robogós jogsinak.

Ha csak csöndes helyeken motorozgatsz, úgy az a "B"-s jogsihoz csak annyiban segít hozzá, hogy akkor már nem kell elsősegély vizsgát tenned, de közlekedési szempontból van értelme költeni az "AM" kategóriára, mert használod.

Ha viszont nincs lehetőséged rendszeresen használni is az AM kategóriás jogosítványt, fölösleges költeni rá, egy év múlva elkezdheted a B-t, és azzal automatikusan megkapod a most óhajtott AM-et is.

2015. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg a B-s jogsit. Anyagilag mindenképp jobban jársz vele.
2015. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell sok már, úgyhogy mindenképp várd ki. Anyagilag is jobban kijössz, és későbbiekben nem kell már szenvedni, ha autót is akarsz vezetni.

16 és fél évesen jelentkezhetsz már B-re, és elkezdheted az elméleti tanfolyamot.

16 és háromnegyed évesen lerakhatod a KRESZt belőle.

A forgalmit pedig már akár a 17. születésnapodon is lerakhatod.

2015. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyan 200k körül van egy b jogsi nem? Időben mennyi össz egészében?
2015. márc. 19. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:
150-200E között, 3-4 hónap, ha gyors vagy. értsd: jól megy a vezetés és az oktatód is sok időt tud veled foglalkozni.
2015. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!