Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson sr50-esen elfér egy...

Simson sr50-esen elfér egy nagyobb ember is?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy olcsón hozzá tudnék jutni egyhez, csak az ország másik feléig kellene mennem ismerősömhöz érte. Nem akarok feleslegesen ennyit utazni, így gondoltam felteszem ezt a kérdést itt.

Szóval: 178 centi és 110 kiló vagyok, elég mackós. :) Elférek kényelmesen egy ilyen motoron? Azzal tisztában vagyok, hogy alattam nem lesz túl dinamikus, de nekem elég, ha tartós 50-et bír menni. Úgyis csak annyival lehet menni. :)



2014. júl. 5. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt birni fogja!

És kényelmes a simó!

Igaz pici de hosszútávon többször kell megállni

2014. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a nagyobb termetemmel is bátran bevállalhatom ezt a motort? Igazából hobbi célra lenne elsődlegesen, és max 10-15km-es szakaszokra szaladgálós motornak.
2014. júl. 5. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak kisebbek és nagyobbak is.

Ez amolyan közepes méret,de mivel klasszikus veterán így azért picivel jobb mint egy robogó seggrakéta :)

2014. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyébként a másik, amin elgondolkodtam, egy Simson Star. Az is olcsó, meg közelebb is van. Méretben lehet, hogy az megfelelőbb?
2014. júl. 5. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene megállni hosszútávon sűrűbben? Ha 3 órán keresztül mész vele a 40 fokban, akkor se melegszik fel, kényelmetlennek meg abszolút nem lehet mondani, az egyik legkényelmesebb segédmotorok a Simsonok.
2014. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Mindkettő van otthon, így nyugodtan állíthatom, hogy kényelmesen elférsz rajta. Az SR talán abból a szempontból még jobb is, hogy nem olyan hülyén néz ki egy nagy emberrel, mint a sima Simson kismotor.

Azonban jó, hogyha tudod, hogy az SR-rel motorozni közel sincs olyan jó mint a Simson Staron. Van néhány konstrukciós hibája is.

Simson SR roller:

Rossz tulajdonságok:

-Váltó a legproblémásabb, pontosabban a mechanikája. A kar nyeklik nyaklik. Ha kopott akkor még zörög is.

-Kipufogó lelazul sűrűn, melyet a talplemez bontásával lehet meghúzni

-Km óra jóformán mindegyikben tönkrement. Új ára horror, bontott meg ritka mint a fehér holló.

-Zajok, rezgések, melyet a váz felerősít.

-A gyári tényleg max 40 és 45 között megy. Még 16-os kerékkel is csak 50 körül fog menni. Nagyobb fogaskerék, meg faragással megy bele.

Jó tulajdonságok:

-Praktikusan pakolható, van szatyorakasztó

-Kényelmes ülő helyzet.

-Alkatrész ellátás jó, akár bontott akár új kell

-51-es blokk könnyebben javítható - tuningolható


Simson Star:

Írtó kényelmes motor, és nagyon kiforrott konstrukció. Napi nyűgje nem sok van. A legjobb Simsonos élményeim vele voltak.

Rossz tulajdonságok:

-Viszonylag kis végsebesség 40-50 között

-3 sebesség miatt nagyot esik a fordulat, így nem is igazán beszélhetünk dinamikus kigyorsításról

-Alkatrészek beszerzése problémás - ezt már rendelni kell. De még beszerezhető

-A blokk fejlesztése korlátolt.

-Alkatrész árak sokkal magasabbak mint a többi Simsonhoz.

-Sajnos a legtöbb példány igen leharcolt és mivel nem nagy a presztízse, így biztosan sok törődést se kaptak.

Jó tulajdonságok:

-A futómű, írtó kényelmes. Mintha egy hajón ülne az ember. Nem sportos, inkább a mozgó fotel típus.

-Ha jó, akkor szinte semmi törődést nem igényel. Nincs konstrukciós hibája.

-Olcsón hozzá lehet jutni.

2014. aug. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!