Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új 300-400 le-s benzines...

Az új 300-400 le-s benzines autóknál hogyan adhatja meg a gyártó azt az adatot, hogy városban 7,5-8 litert fogyaszt? Vagy ezek tényleg elmennek ennyivel?

Figyelt kérdés

Pl egy porsche panamera gts vagy egy bmw m3-m5. M3-nál(431 le) pl azt írják, hogy VÁROSBAN fogyaszt 8,1 litert.

Mégis hogy? Vagy ezek már tényleg elmennek ennyivel? És ha sportosan vezetsz, akkor mennyire ugrik fel? Vagy pl ha egy 20-30 km-es utat teszel meg pestre es tartod jobb esetben a forgalmat 60-70 korul, vagy esetleg egy dugoban?


Auto vasarlas elott allok, fiatal vagyok, de vegre van penzem egy jobb autora. Mindig is vagytam egy nagy, 3000ccm-es vagy nagyobb benzines motoros autóra, de a 15-18 literes fogyasztás meg a magas adók eltántorítanak kissé.

Ellenben egy 3.0 dízel 280le-vel elmegy 10-11 literrel vegyesen(gyári adat gondolom itt 5,5-6 liter lehet).

Igaz, hogy a dízel motor sokkal szervízigényesebb, stb, de fele annyit fogyaszt majdnem, ami szerintem nagy előny!


Vagy az újabb nagymotoros benzinesekkel valóban el lehet járni óvatosan 10 liter alatt?


Porsche panameran gondolkozok, minden tekintetben tokeletes szamomra az az auto, azonban nem tudom eldonteni, hogy milyen motorral vegyem...

15-17 milliot koltenek ra maximum. Bmw x6-on gondolkozom meg egyebkent. Mas nem johet szoba. 2012 feletti evjarat.


32 eves vagyok, heti 60-65 orat dolgozok, sosem voltam meg szinte onkent szabadsagon es 7 eve dolgozok mar. 2,5 ev alatt kerestem meg az arat, szoval nagyon vigyaznek ra es szeretnem ha legalabb 5-7 evig elkiserne.


Mit ajanlanatok?


2015. márc. 23. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mennek el ennyivel, egy ilyen nagy benzines csak országúton tudja tartani a gyári adatot.Városban 15 literrel simán kell számolni, de a dízel sem eszik kevesebbet, azX6, amit írtál a 3.0d-vel is 14-15 lityi városban.Ezek az új motorok tudnak keveset enni, de én azt vettem észre, hogy a fizikát ezek sem gyűrik le, a nagy karosszéria mozgatásához kell az anyag.Példaként unokatesóm nemrég vett egy Renault Clio RS-t, újat, 1.6 TCe (benzines, kb. 200 LE), és automata váltóval (igazából robotváltó, mint a DSG) eszik 7.5-öt városban.Ugyanezt a motort beletennéd egy X5-be, biztos bekérné a 10-et, pedig ereje van, nem kínlódna a tömeggel.
2015. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg elmehet ennyivel, mert pl nagy amerikai márkák a sportkocsijaik hengereinek felét kikapcsolják városi üzemmódban, hogy takarékosabbak legyenek. Német autókban lehet benne ez is, plusz start-stop rendszer mondjuk, és ha nagyon figyelsz le lehet nyomni 10 körülire. Szerintem, bár sosem volt még ilyen kategóriájú autóm :)
2015. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

"M3-nál(431 le) pl azt írják, hogy VÁROSBAN fogyaszt 8,1 litert. " ...ezt mégis hol olvastad??!?!?!mert amúgy szerintem te rendesen benézted a dolgot,mert ekkorát még a gyár sem hazudhat,te meg szerintem az országúti fogyasztást nézted,bár nekem még ez a 8,1 arra is hihetetlen!!!


Amúgy meg ez a kérdés egy nagy fake!!!!Ha valaki 15-17 millát tud költeni egy autóra az nem azon fog vergődni hogy az mennyit fogyaszt,meg hogy több rá az adó mint egy 1.4es F astrara,és mindezt nem itt a gyakorin fogja irkálni.......szóval menj és inkább fejezd be a leckét.......

2015. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

M3 adatai:


Fuel consumption (economy) - urban 11.1 l/100 km.Edit data of this car

Fuel consumption (economy) - extra urban 6.7 l/100 km.Edit data of this car

Fuel consumption (economy) - combined 8.3 l/100 km.


11 körül lehet el van városban, mert a motor egyébként nem olyan nagy, 3 liter. Turbo meg nem tölt, szinten alapjáraton megy a kocsi.

2015. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyár által megadott értékek mostanában teljesen irreálisak, és abszolút nem kell komolyan venni őket.
2015. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt az mondja aki padlógáz padlófék üzemmódot ismeri csak. Meg kell tanulni vezetni. Én idáig az összes kocsimmal be tudtam menni a gyári vegyes fogyasztás alá. Ehhez nem kell forgalmi akadálynak lenned. Betartva a sebességhatárokat még +pár km/h bele is fér, simán lehet jó fogyasztást elérni. Tudni kell mikor motorfékezel, gurulsz üresben, váltasz, stb.

Egy 1.4-es kocsival lehet 5 literrel járni meg le lehet nyomni a torkán 10-et is. Jobb láb függő.

2015. márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os

Részben igazad van, de csak a hagyományos szivóbenzin motoroknál működik a dolog. De például egy biturbós 8 hengeres Audi RS6-nak 9 literes átlagfogyasztás van megadva, na azt hogy hozod ki?

2015. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

F&szom, írtam egy fél oldalt erre eltűnt..

Igen igazad van, T benzinnel a legnehezebb spórolni de szabályokat betartva lehet, csak ugye nem erre veszik őket.


Kérdező Tök lényegtelen adóról, meg üzemanyagról beszélni, mert ezek lesznek a legkisebb költségeid. Ismerek BMW 5, A8 tulajokat, ha elosztod az éves szervizköltségeket hónapra, akkor kijön nekik, hogy a karbantartás 60-80 ezerbe kerül/hó. És hol vannak ezek egy X6 vagy Panamerától. Szóval arra készülj, hogy ezek a kocsik keményen kérni fogják a zsetont megvétel után is. Nyugodtan számolhatsz úgy, hogy adók, biztosítás, fenntartás 100K/hó. Erre jön az üzemanyag.

Egyébként használt dízellel mindent tudsz csak spórolni nem. Az az első tulajdonos kiváltsága. A megtakarított pénz megy majd a dízel horror javítására.

2015. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!