Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort vegyek a fiamnak?

Milyen motort vegyek a fiamnak?

Figyelt kérdés
14 és fél éves. Most fog vizsgázni AM-ből. Nem tudom, hogy milyen motor lenne neki az ideális. Én egy kisebb, könnyebb robogóra gondoltam. Nem túl magas, de gyorsan nő mostanában. 165 cm és 50 kg. Mit ajánlotok?

2015. márc. 24. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Simson.
2015. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy Jawa Mustang.
2015. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább váltós motort vegyél neki: Gyorsasági - Aprilia Rs 50, Yamaha TZR 50/80, Honda NS1, Cagiva Prima, Derbi GPR, Rieju RS1/RS2


Enduro: Yamaha DT, Derbi Senda, Aprilia RX

2015. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hayabusa 1300 szerintem sok lenne neki.
2015. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges a váltós motor, ilyen kis motornál hülyeség 4-et, vagy 6-ot váltani, mielőtt elérné a 60-at :D

Én egy vagány sportos robogót ajánlanék pl. Yamaha Aerox, Gilera Runner, ezek 180.000 ft körül mozognak használtan, amennyiben kevesebb a keret, Honda X8-RS.

2015. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, mindenkinek ment a "hasznos válasz". :)
2015. márc. 24. 19:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne felesleges a váltós motor? Azon tanulja meg a motorozás alapjait. Később nagyon hálás lesz ha nagyobbra akar váltani. Az hogy ülsz a robogón és ész nélkül húzod a gázt azzal nem sokban különbözik a biciklizestől :D Simson ideális választás első kismotornak.
2015. márc. 25. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyet is csak az mond, aki nem ült még jó robogón :D

A váltás meg olyan dolog, hogy azt nem kell évekig gyakorolni, majd ha lesz nagymotorra jogsija, megtanul 1 hét alatt váltani.14 évesen még éppen elég a forgalomra, környezetre figyelni.

Egyébként nekem van mindkettő, egy S51 B valós 13000km-rel, és egy Gilera Runner PJ 14000-rel (az órájában :D)

A Simson futóműve vajpuha, ellenben a Runner sportos, kemény (sokszor túl kemény), az ülések mindkettőn jók, a Simson fékjei gyengék, a motor inkább csak kisebb városban elég erős, ezzel szemben a Runner fékjei brutálisak, és a gázra is szépet harap.

2015. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a Gilera Runnert ajánlom, vannak szép példányok belőle igaz kevés mert nem túl ismert motor, de Piaggio blokkos és nagyon jó össze van rakva, az enyém simán otthagyja a szintén 50-es, sokaknál istenként tisztelt Aprilia Sr 50-et és Yamaha Aeroxot gyorsulásban :D végsebességre kb ugyanott van, nekem 100-105-öt ír az óra ami valójában olyan 80-85 :) árban az új ára kicsit borsos mert 720ezer, de használtan 200 alatt is lehet találni, az enyém egy 2006-os, újszerű állapotban volt 180ezer :)
2015. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!