Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első motort vegyek a...

Milyen első motort vegyek a fiamnak?

Figyelt kérdés

A fiam sikeresen megszerezte a motoros jogosítványt, karácsonyra meg szeretnénk lepni egy motorral.


Főként városi használatra lenne, munkába járni, esetleg rövid túrákra. Maximum 4-500 ezer forintot tudunk rászánni, MZ,ETZ, Simson és hasonló kommunista csodák nem jöhetnek szóba.


Sokan ajánlották kezdő motornak a Yamaha YBR 125-öt, hogy ezzel tényleg ki lehet menni a világból, annyit fogyaszt, mint egy robogó, és kb 0 a fenntartási költsége. Na meg nem is néz ki rosszul.


A másik ajánlatok már nagyobb vasak, honda cb500 és suzuki gs500. Ezek mellett a nagyobb hengerűrtartalom, a sebesség szól, no meg jobban néznek ki. Azt viszont nem tudom, hogy kell-e egy kezdőnek ekkora motor, nem akarom, hogy összetörje magát (persze tudom, a 10 lovas YBR-rel is össze lehet, de ezek azért csak más kategória), a Yamahát viszont sokan mondják, hogy hamar kinövi.


Ti mit javasoltok, teljesen laikus vagyok a témában, és nincs is motoros ismerősöm.


2013. nov. 20. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért egyből egy GS500-at vennék. Sokan azon kezdik a nagymotoros pályafutásukat. Nem egy agresszív gép és olcsó a fenntartása is.
2013. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hát szerintem a kawasaki er-5 sokkal jobb mint a gs500 de te tudod amúgy jó már a fiadnak hogy ilyen apja van :) biztos örülni fog akármilyen motort veszel de én a kawát ajánlom a motorja elnyűhetetlen :D
2013. nov. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem ez a Yamaha YBR 125 nem igazán jön be..olyan majom a köszörű kövön stílusa van, meg az öreg motoros papák jutnak róla eszembe..(mindig azokat látok ilyen motorokkal pötyörészni). Nem fiatal srácoknak "való"

Az relatív, hogy ezzel is össze tudja magát törni, mint bármi mással, nyílván kezdésnek érdemes egy nagyobb összeget ruhába fektetni, mert az nem csak erre a motorra lesz jó, ha jó minőségű a felszerelés, akkor sok sok motort kiszolgálhat a sisak, csizma stb, és legfőképp jól véd a perecektől is..

CB 500, és a GS 500 mind a kettő egy jó kis motor, bár nekem ezek is "picik" de most nem ez a lényeg.

Azt kell előtérbe helyezni, hogy mire kell a fiadnak, mert a városban a-ból eljutni b-be, arra jó a 125 köbcenti, de hosszabb távra már kevés, és két személlyel meg aztán főleg reménytelen utazni vele (tudom kezdő jogsival két évig nem szállíthat utast a motoron, de biztos néha egy két csajt szívesen megmotoroztatna :) )


Én nem vagyok a 125-ös négyütemű motorok híve, nekem nagyon gyengék, hiába 10 ló, akkor is elveszik hamar az pár paci, és megmondom őszíntén nem is nevezném én azt nagy motornak, azzal nem lehet megtanulni normálisan motorozni, elsajátítani azt a rutint, és vezetési technikát amit egy minimum 40-50 lovas motor tud adni..


500ezer forintból nagyon jó kis motorokat lehet venni, a GS és CB is tökéletes első nagy motornak, (legtöbb oktató azon tanítja a diákokat az iskolában, én is egy CB-n raktam le a jogsit) fenttartása sem kerül sokba.

2013. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyi szól még a Yamaha mellett, hogy 400ezer körül már lehet venni 2008-2009es modellt is, a gs500-ból pedig pl több mint 20 éveseket látok ennyiért, bár ez nem tudom, mennyit számít. A ruhát már megvettük, bukó, protektorok, stb van!
2013. nov. 20. 12:18
 5/14 anonim ***** válasza:

Nyílván a Yamaha azért kerül annyiba fiatalon, mert egy sokkal egyszerűbb motorról van szó, mint a nagyobb társai.

Jó 20+ éves motort tényleg nem vennék, bár ha vigyázva volt rá akkor még az sem lenne olyan nagy baj..

De pl ez elég szimpatikusnak tűnik:

[link]

Annyira nem is öreg, és elég jól egyben van a képeken.

Ilyenkor szezon végén meg jobb is használt motort venni, mert valahogy jobban hajlanak az emberek az alkudozásra, mert tavasszal aztán tényleg néhányan azt hiszik a meleg közelettével megduplázódik a motoruk értéke.

Lehet találni jó motorokat, csak keresni kell, mert néhányan nincsenek tisztában a motoruk értékével, és irreális árakon hirdetik..

2013. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Első motornak semmiképp nem vennék 500 asat! Nagyon max 250 ccm! CBF 250 pl.
2013. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor a 125-ösről lemondok. Marad a 250 illetve a 4-500 ccm. Azt hiszem 250-esen tanult a tanfolyamon. Ez a CBF 250 is tetszetős, utána nézek.
2013. nov. 20. 14:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt nem árt tudni hogy a 250-es motorok nagy része szét van hajtva, főleg a 4 hengeres "sport" motorok.
2013. nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Gondolom ha volt műszakiztatva és megvannak a papírok róla, azért annyira rossz csak nem lehet mindegyik. Kicsit utána nézegetve a 250-es CBF szimpatikus választásnak tűnik, sok jót írnak róla. Mit érdemes esetleg megnézni a motoron, illetve hány km számít soknak?
2013. nov. 20. 16:36
 10/14 anonim ***** válasza:
GS500-ast kapsz 2004-est,2005-öst 500-600ezer körül,nem 20 évesek azok!Nekem is ilyen van,és tudom ajánlani.Nem egy erőgép,de 4literrel beéri,és a 140-es utazót,170-es végsebességet bírja gond nélkül.Kényelmes hosszú túrákon is.U.i.:biztos 250ccm-is motoron tanult?Én speciel 600-as gépen vizsgáztam,de úgy tudom módosult mostanában a szabályzat,de ez csak egy kósza gondolat volt,sok sikert a géphez,és széles utat!
2013. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!