Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan váltsak rántásmentesen?

Hogyan váltsak rántásmentesen?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és most tanulok autót vezetni. Az autó egy dízel Mercedes-Benz B180. És bár az oktató nem szól érte, én még sem szeretem azt, amikor a sebességváltás után engedem fel a kuplungot, és érzem, hogy az autó hirtelen vagy belassul picit, vagy ránt (bár ez hálistennek ritkább). És csiszolni rajta meg nem tudok, hisz a belvárosi utcák, körutak eléggé tömöttek, és nincs idő arra, hogy ilyenekkel tartsam fel a forgalmat. Hogyan tudnék úgy váltani, hogy mindezek elkerülhetők legyenek? Köszi az értelmes válaszokat!

2015. márc. 25. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Senki sem tud az elején rántásmentesen váltani. Gyakorlás és gyakorlás, és menni fog.

Amúgy úgy kell, hogy ahogy a kuplunggal eléred a fogáspontot, abban a pillanatban adj gázt. És nem egyből kell felengedni a kuplungot, hanem egy fél másodpervig kell tartani a fogáspontnál.

2015. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is elég kezdő vagyok még, 1 éve van jogsim, tehát nem akarok hülyeséget írni :D de próbáld meg még óvatosabban felengedni a kuplungot, ahol "fog", ott kell a legóvatosabban, valamint egy nagyon kevés gázt is adhatsz mellé, de azt csak finoman.
2015. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először is próbáld meg kicsit háttérbe szorítani az agyadban hogy feltartod a forgalmat. Tanuló vezető vagy, persze a nagy spílerek szidják a rokonaidat ha bármivel is zavarni merészeled őket, de ezt sz*rd le nagyon vastagon. Ne türelmetlenkedj, ne kapkodj, abból semmi jó nem származik. Lassan kimérten kezeld a pedálokat add meg a módját a "gépkocsivezetésnek". Több mint 20 év tapasztalata mondatja ezt velem. Csak érdekességképpen egy vidéki nagyvárosból költöztem BP-re. Itt egy rémálom a közlekedés ha belecsöppensz a dugókba, de szinte mindenhol. Na, itt kisebb átlagfogyasztással járok el mint otthon a lájtosabb forgalomban. Ez azért van mert nem kapkodok feleslegesen, kímélem az autót is és a saját idegrendszeremet. Pedig kis autóm van, de úgy vezetem mintha luxusautó lenne és egy uralkodó sofőrje lennék. Minél lágyabb elindulásokra váltásokra és fékezésekre törekszem. Ráadásul benzines motor van benne, ami finomabb pedálkezelést igényel mint egy dízel motor.
2015. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!