Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2001-es Skoda felicia...

Egy 2001-es Skoda felicia 1,3as motorral ha úgy járok, hogy felgyorsítok lassan 90-re utána üresbe rakom majd gurulok 200m-et utána megint 5. be rakom és így tovább haladok akkor mennyit spórolok az üzemanyagon?

Figyelt kérdés

Régebbi Ikarusz busz sofőrök mindig így haladnak.

Tudom nem olyan mintha folyamatosan mennék 90-el de nem sietek.


Amikor haladok kb 2000-3000 -et fordul a motor, amikor üresben van akkor 700 körül.



2015. márc. 26. 13:19
 1/9 Trafó1 ***** válasza:
Miért nem biciklivel jársz?
2015. márc. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
semennyit, többet fog fogyasztani mintha tartanál egy egyenletes tempót.
2015. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire spórolni akarsz rakj bele gázt, kollégám az 1.1-es benzines Skoda Kombijába is tett...
2015. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezzel a módszerrel semmit nem spórolsz, inkább még ráfizetsz. Üresbe kitenni egyedül lejtőn van értelme, de ott is csak csak akkor ha a motorfék túlzottan lelassítaná az autót.
2015. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Valaki meg tudná magyarázni, hogy miért nem spórolok vele?

Én úgy gondolom, hogy egy motor ha forog x fordulatot akkor megeszik x liter benzint. Ha 2 x ennyit forog akkor többet eszik meg.

Na most ha van egy 2 km -es egyenes út, elindulok az egyik végéből felgyorsítok 90-re utána berakom üresbe és elgurulok a végéig akkor lassabban érek oda mint ha folyamatosan nyomtam volna neki a gázt és odaértem volna gyorsabban. Viszont folyamatosan pörgettem volna nagyobb fordulaton a motort és szerintem nagyobb fordulaton többet eszik mint kisebb fordulaton.

2015. márc. 26. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Részben egyetértek a 4-es hozzászólóval. Már nem vagyok kezdő vezető, sofőr is voltam kisteherautón, de soha, hangsúlyozom soha sem mentem és most sem megyek úgy hogy a váltó üresben van, még lejtőn sem. Szerintem roppant felesleges kapcsolgatni, azonkívül biztonságosnak sem tartom. Egy esetben kell üresbe tenni, piros lámpánál.
2015. márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 JulesTS ***** válasza:

Amit spórolnál az üresben guruláson, azt a gyorsítással elveszted, márpedig gyorsítanod kell, mert le fogsz lassulni (hacsak nem lejtőn gurulsz). Ha van lehetőséged, akkor ülj be egy olyan autóba amiben van fedélzeti computer és nézd meg, hogy 90km/h-val üresben guruláskor mennyi a pillanatnyi fogyasztás, 90km/h-t tartva mennyi, meg 80-ról 90-re gyorsítva mennyi. Lehet, hogy meglepődsz, de az első kettő közzötti különbség többszöröse lesz a 2. és 3. közti különbség...

Az meg más kérdés, hogy ha mögötted jön valaki és nem tud megelőzni, akkor az idegeire fogsz menni...

2015. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokan sose próbálták, csak beszélnek a levegőbe...

Igen, gyorsításkor 10 liter körül eszik az autó. Gurulás közben meg 1 liter alatt. Ha tudsz annyit gurulni, amennyit gyorsítottál, máris 5.5 literes átlagod van. Fedélzeti számítógéppel még jobban meg lehet nézni, hogy hol éri meg kivenni üresbe, ha a gyorsítás és a gurulás átlaga kisebb mint a tartott gáz pillanatnyi fogyasztása, akkor megéri. Ésszel gurulva én 10-15%-ot mondanék.

2015. szept. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:
33%

Még többet megspórolsz, ha közben a gyújtást is leveszed, hiszen az autó még alapjáraton is fogyaszt.

Ha a világítást is lekapcsolod, azzal is spórolhatsz, bár ez már kevesebb.

Könnyítheted az autó súlyát is, ha nem hurcolászol magaddal fölösleges holmikat. (pótkerék, szerszámok, utasok)

Kis kézügyességgel még további megtakarítások is elérhetőek: ülések, kárpitok, üvegek kiszerelése, ajtók motorháztető csomagtértető leszerelése, stb.


A legjelentősebb megtakarítást akkor éred el, ha eladod az autód, és soha nem is veszel többé. :)

2015. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!