Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vezethetnek "gazdasagos...

Hogyan vezethetnek "gazdasagosan"?

Figyelt kérdés

Most vettem egy sajat autot, elotte nem nagyon vezettem. Viszonylag sokat megyek varosban. Tudom, hogy vannak modszerek, amikkel kicsit kevesebbet eszik az auto. Ha valaki tud ilyet, ossza meg velem :)

Uu.: nem vagyok szaguldozos tipus, vagy aki ha zoldre valt a lampa nekiiramodik padlogazzal. Szoval johet barmifele tipp.



#Gazdasagosvezetes
2015. márc. 26. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnagyobb kulcsa a városon belüli gazdaságos közlekedésnek, hogy úgy vezess, hogy a lehető legkevesebbet kelljen fékezni! Annyira gyorsulj fel amennyire muszáj és annyi motorféket használj, amennyit csak lehet. Ha látod, hogy piros a lámpa szállj le a gázról, ne pedig előtte fékezz egy nagyot.
2015. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb javulást tényleg azzal lehet elérni ha nem fékezel. Minden egyes alkalommal mikor a pedálhoz érsz, a megtermelt energiát pocsékolod el. Vezess előrelátóan, ne csak az előtted lévő autót nézd.
2015. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez nem is nehez. Az egyik ismerosom mondta, hogynem mindegy mikor hogy valtok. En erzesre szoktam. Mikor hallom, hogy mondjuk a harmast mar nem birja vagy ilyesmi. De miota mondta, azota allandoan a mutatokat nezem komolyan lelkiismeretfurdalasom van, hogymondjuk meg nem valtottam mondjuk harmasbol negyesbe. Ebben is van igazsag?
2015. márc. 26. 14:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne. Nem mindegy, hogy 2.-ban vagy 4.-ben mész 50-el. Amúgy a motorfékezgetés hülyeség, inkább tedd üresbe ne spórolj 1-2 max. 3 decit. Azt ha vissza kell váltani érezni/látni kell. Felváltani benzinest olyan 2200-2500-as fordulatnál szokás.
2015. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a dízelt is 2000-2200 körül váltom el, 1500-nál meg vissza. De nem sokszor nézem a mutatókat, inkább érzésre csinálom. Nem biztos, hogy 4.-ben búgatva a motort kevesebbet fog fogyasztani, mintha tartanád 3.-ban egy egészséges 2000-es fordulaton.
2015. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A motorfék és a felesleges gyorsulás elkerülése kb. 100x több spórolást eredményez városban, mint az, hogy mikor váltasz (ha kerülöd az extremitásokat).


Az üresben gurulás csak nagyon kivételes esetekben éri meg (kb. az esetek 1%-ában).

2015. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!! Oda fogok fogyelni a fekezesre! Mar ha ket nappal is tovabb birja ugyanannyi benzinnel, mar szuperboldog leszek :)
2015. márc. 26. 21:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha két nappal tovább bírja, akkor már nagyon ügyes vagy. 20 munkanapot számítva ez 10%-os spórolást jelent, ami nem kevés, ha eddig sem tapostad neki.
2015. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!