Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért eszi az autóm az olajat?

Jackson666 kérdése:

Miért eszi az autóm az olajat?

Figyelt kérdés
Kb 4000 ezer km el ezelöt cseréltem olajat castrol magnetic 10w 40 es olajat tettem bele és kb 3 hete néztem az olajat akkor nemvolt semmi gond most megnéztem a pálca első fokát éppen elérte az olajszint.kb rátöltötünk 4-5deci olajat és most félig vana pálca. Mi lehet a gond? Nektek is megevett ennyit?
2015. márc. 29. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem is ette,könyv szerint 10w 40en kell bele, raktam bele 5w 40et és láss csodát a probléma megszűnt, mondjuk azért itt számít a használat és a motor kora, nyáron azért annyira nem jó az 5-ös mert könnyebben zabál belőle többet. Időszakonként váltogatom. Télen 5-ös, nyáron 10es és így nem fogy az olaj....persze ez csak az én tapasztalatom, nem kell nekem esni ha valaki okosabb ennél, nekem bejött (nyilván igen sokat megyek vele)
2015. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha akkor a következő 5w 40 es lessz. És valami jó motorolajat tudsz ajánlani vagy jó ez a castrol?
2015. márc. 29. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:
castrolt használok én is
2015. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Benzin adalékanyagtól spuri jg 2 nagyfokú használatától eheti az olajat? Vagy semmi köze hozzá? Mert én spurit mindig öntök a Benzinhez.
2015. márc. 29. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!