Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Am6os blokkot szeretnék...

Am6os blokkot szeretnék 90esre tuningolni. Mik kellenek ehez?

Figyelt kérdés
Aprilia rx 50es motorrol lenne szó. A blokkot ki kell marni vagy felmegy rá a 90es henger alapbol? A kuplungal mit kellene tennem? Mekkora karbit javasoltok? Kipufogot már beszereztem. Top hengert néztem pakkban ami tartalmaz fôtengelyt is.

2015. márc. 29. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen kipufogót szereztél? Henger felmegy de kell másik hengerfej de szerintem azt adnak hozzá. Legalábbis ahonnan tesóm rendelte ott adtak.
2015. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy gianelli kipufogóm van. A különolajzáson lehet annyit állítani hogy elég legyen a tuninghoz az olaj vagy kevergetni kell a benzint majd?
2015. márc. 31. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:
A Gianelli 90 ccm-hez való, vagy 50-hez? Az olajzással semmit nem kell állítani mert a keverési arány nem változik, ugyan úgy 1:50-el fog menni. Eddig is 50 liter benzinhez kevert be 1 liter olajat, és a 90-es hengerrel is 50 literhez fog keverni 1 litert.
2015. márc. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egy RS 125-el versenyeztem, az olajzást akkor kézzel csináltam, nem a rendszer keverte, és 1:60-ba volt keverve, Selenia verseny 2T olaj+ speciális üzemanyag (repülőbenzin, metanol, nitrometán), ezt az üzemanyag kombót hamar kiszúrták meg igazából nekem sem érte meg, mert a nitrometán hatalmas hőt termelt a blokkba, aztán ette a belsőséget a motorból.
2015. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem biztosan tudom de azthiszem 80ashoz való, bár az 50es hengeren is sokat segített :)Azért gondoltam h a különolajzás kevés lenne mert nagyobb karbi több benzint ad így az arány is változhat (de lehet hülyeség)
2015. márc. 31. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:
az teljesen mindegy hogy a karbi több benzint ad, az arány akkor sem változik. Gyorsabban folyik át 50 liter benzin, amihez 1 liter olaj kell, tehát gyorsabban kiszippantja az olajat is, de az arány azaz az 1:50 megmarad, csak az átfolyás sebessége nő.
2015. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!