Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy krosszmotorból (400-600...

Nagy krosszmotorból (400-600 ccm) 2 vagy 4 üteműt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzájuk, sőt, motort se vezettem még nagyon de a közeljövőben tervezek beszerezni egyet.


Olyan 400-600 asra gondoltam, hogy bírja a terepet-dombokat, de nem tudom hogy 2 vagy 4 üteműt érdemes venni? Előnyök-hátrányok?



2015. márc. 29. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ekkora lökettérfogatnál már erősen ajánlott a 4 ütemű motor. A 2 ütem itt már ritka, lehet találkozni vele de nem sűrűn.
2015. márc. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát vannak 500-as 2T-k de egyszerűen annyira erősek, hogy nem lehet kihasználni, már nem is gyártanak régen ilyet. Egy 400-as 4T mindenre elég.
2015. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 400-as 2T-k már tényleg durván erősek, főleg ha most kezdenéd. Ráadásul rengeteget esznek, és elég üzemórásak, tehát költséges fenntartani.


Kezdj talán először egy 125-ös, vagy 250-es 2T-vel, az is elég komoly, aztán esetleg majd eldöntöd mennyire számít a pénz, és mire van szükséged.

2015. márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kis városban lakok, a határban mellettünk a nagy pusztaság van, ott akarnék szórakozgatni, vagy betársulni olyan csapatokba akik ilyet csinálnak, csak errefelé gyakori a saras-agyagos talaj, ráadásul dimbes dombos amit ha meg akarok mászni akkor ahhoz kell erő, ezért gondoltam 500 körülire, nem tudom ezt egy 125-ös vagy 250-es bírná-e?
2015. márc. 29. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha minden képpen krossz motort akarsz akkor semmiképp se vegyél 125 2t vagy 250 4t-től nagyobbat.Ezek is elég erősek és kimásznak bárhol.Szerintem neked megfelelőbb lenne egy terependuró.Pl Honda xr400,Suzuki drz400.Ezek alulról nyomatékos motorok.Könyebb velük endurózgatni,és a fogyasztásuk is jobb.
2015. márc. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!