Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy baj az elrontott adásvételi?

Nagy baj az elrontott adásvételi?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, és ez még oké is. Annyi a gond, hogy az adásvételin kb. 1 700 km-rel több van, mint ahol áll a számláló. Azt úgy írtuk be, hogy előtte ránéztünk, és pár perccel később nem 73 200, hanem 75 000 lett beírva. Rosszul emlékeztünk, és rosszul kerekítettünk. Nem érdekes 200 km, szóval a 73 000 elmenne, de a 75 000 az kicsit sok. Ezt át kell írni, ki kell javítani? Nem szeretnék eredetvizsgálat előtt belepakolni 1 700 km-t, sőt, majdnem 1 800 km-t. Egyáltalán azt megnézik hivatalosan?

2015. márc. 29. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Kutyát nem érdekli az okmányirodában, hogy az autóban hány kilométer van, ott rá sem néznek az autóra.

Eredetiség vizsgálaton meg az autót nézik, nem az adásvételire írt adatokat.


El lehet rontani az adásvételit, ha az eladó valójában nem a tulajdonos - az okmányirodában ezt ellenőrzik.

A gépjármű törzskönyv, eredetiségvizsgálati lap, kötelező biztosítást igazoló dokumentum, gépjármű forgalmi, és az adásvételi - az okmányirodában ezeket kérik, az nem érdekli őket, hogy az autó milyen.

2015. márc. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor az eredetiségvizsgálaton nem nézik meg a km-óra állását. De ha megnézik, és azt látják, hogy 73 300 km van rajta, vagy több van rajta, mert nyilván több lesz, amire odáig eljutok, azt meg feljegyzik, akkor az érdekes lesz, hogyha az előtte megírt adásvételin 75 000 km van. Nem lesz belőle baj?
2015. márc. 30. 00:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Azóta szóltam az eladónak, hogy ez van, és ő is azt mondta, hogy a km nem számít. De azért egy kicsit fosok.
2015. márc. 30. 00:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Vazge, értsd már meg, hogy senkit nem érdekel, mennyi van az adásvételibe írva...
2015. márc. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké! Teljes mértékben értem! Köszönöm! De most először vettem autót, úgy senki se csodálkozzon azon, hogy ez azért mégiscsak idegesít! De még egyszer köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 30. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!