Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! 19 vagyok vettem...

Motorosok! 19 vagyok vettem egy suzuki drz 400 (37kw), A2 kategoriát csinálom (35kw). Műszaki vizsgára ugyebár azt ajánlották hogy tegyek bele folytást (35kw-ra) majd műszaki vizsga után természetesen ki lesz szedve belőle. Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
Mit kell csinálnom? Szerelőhöz nem szeretném elvinni.

2015. márc. 30. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább fojtás lesz az :)


Nem tudod megúszni a szerelőt, ugyanis a teljesítményre a forgalmi engedély a mérvadó. Ha abban 37 kW van, akkor a műszaki vizsga alkalmával nem fogják neked átírni a két szép szemedért - ott csak ellenőriznek.

Ahhoz, hogy a forgalmiba is 35 kW kerüljön az átalakításokat az NKH-nál engedélyeztetni kell, majd erre akkreditált szerelőnél megcsináltatni és elvinni ismét az NKH-hoz, hogy megnézhessék tényleg úgy történt minden, ahogyan engedélyezték. Ha minden rendben, akkor kapod az új forgalmit. Mire ezt elintézed, az bőven (több)százezres nagyságrendű kiadás lesz, a rengeteg utánajárásról nem is beszélve. Sajnos nem sok időd marad ebben a szezonban motorozni :(

2015. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Annak is gratulálok egyébként, aki ilyen hülyeségre rábeszélt...

Lehet trükközni, de az is úgy van, hogy rendesen lefojtják a gépet 35 kW-ra, lepapírozzák, csak "véletlenül" úgy intézik, hogy a fojtások akár házilag is eltávolíthatóak a rendszerből. Ekkor a forgalmi engedélyben ugye 35 kW fog szerepelni, a fojtás miatt műszakin hozni is fogja, hogy ez a maximum, aztán hazamegy a delikvens, kicseréli a dolgokat (akár hardvert, akár szoftvert ha kell), és a következő vizsgáig ha szerencséje van és nem rendelik be váratlanul ellenőrzésre akkor használja a teljes teljesítményt.

2015. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez ebben a formában ahogyan leírtad életed legdrágább 2 kW-ja lesz sajnos :(
2015. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a p*csbe akkor b*szok rá akkor is motorozok vele, akkor viszont rendszám nélkül földúton, köszi szépen a segítséget
2015. márc. 30. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha van rendszáma a gépnek, tehát rendezett papírokkal rendelkezik, akkor "csak úgy" a rendszámot sem veheted le.

Ha továbbra is használni akarod, akkor fizetni kell a teljesítményadót, biztosítást - még akkor is, ha fizikailag éppen nincs rajta a rendszám.

Ha nem akarsz fizetni, akkor viszont bontóba kell vinned, ahol le kell adni a motort, szóval nem tarthatod meg.

2015. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ertem köszönöm, egyebkent valahogy megoldhato hogy leadhassam a rendszamot vagy esetleg kivonni a forgalombol a gépet? akkor viszont atalakítom krossz-ra es akkor traileren csak ennek kialakitott krossz terepre.
2015. márc. 31. 09:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Kivonhatod a forgalomból véglegesen, de akkor a bontóba kell leadni a motort, nem maradhat nálad.

Úgy nem tudsz megszabadulni a rendszámtól és a fizetnivalóktól véglegesen, hogy a motor nálad marad.

2015. márc. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Úgy tudom meg lehet oldani hogy ne legyen papírokon... Keresni kell egy új gazdát másik országból eladni neki (persze csak papíron lesz az övé), kijelented a kocsit az országból és az új tulaj meg nem jelenti be, és máris nincsenek papírjai a járműnek. Persze ehhez jól megbízható vásárlót kell találni, legjobb valami rokon.
2015. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mephisto333 válasza:
Ennyi hülyeséget még nem olvastam... Szerencsére a motoroknál van lehetőség a végleges kivonatásra. Annyit foglal magába, hogy nem lesz rendszámod a motorra és így nem kell se teljesítményadót sem biztosítást fizetni, de a motor bármikor visszahelyezhető a forgalomba. Ellentétben a kocsikkal ott a végleges kivonatáshoz bontási igazolásra van szükség. Legegyszerűbb ha vársz addig míg megcsinálod az A kategóriát vagy elcseréled a DRZ E-t SM re Vagy S-re,mert azok csak 29Kw-osak.
2016. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!