Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálhatja azt a...

Miért csinálhatja azt a motorom hogy ha be akarnám tolni elmegy a műszerfal és a gyujtás? Többi lent.

Figyelt kérdés
egy 88-as kawasaki Ninjárol lenne szó.. az öninditója működik de arról nem igazán indul de tolásra röffre máramikor tolás közben nem megy el telyesen a műszerfal és az egész gyujtás az akksinak nincs baja a kábelei is jók de nem tudok rájönni a híbájára amikor kikapcsolja a gyujtást a kulcsot offra majd vissza on-ra teszem akkor meg vissza jön a műszerfal meg minden de amikor tolnám be megint sebességbe elmegy valami ötlet vagy tipp? mert nagyon idegesítő így.
2015. márc. 30. 11:30
 1/3 joco5582 ***** válasza:

Nem találtam robbantott ábrát, de ahogy leírod olyan, mintha valami zárlatos lenne. Ha sikerülne valamilyen service manualt találnod, akkor ki kellene mérni a főbb elemek paramétereit. Ezek a motorok már elég komplexek, szóval itt találsz hibakereséshez szükséges checklistet is.

Személy szerint én le szoktam minden felesleges nem gyujtáshoz kapcsolodó fogyasztót kötni, hogy kizárjak minden egyéb hibaforrást. Még a kapcsolókat is.

Aztán ha netalán beindul és működik, úgy vissza lehet kötni mindent sorban, hogy kizárható legyen a zárlat, kontakt hiba bármi.

A gond az, hogy vannak olyan elemek, amelyeknek terhelést kell adni, különben tönkremennek.Tipikusan feszültség szabályzó,stb. Ezt ki kell deríteni, hobbi szinten találgatni nem érdemes.

Viszont azt meg lehetne tenni, hogy leválasztod a kormány kapcsolóit és a gyujtáskapcsolót. Hátha ott van valamilyen zárlat, kontakt hiba. Aztán a kábelkorbács dugóit és érdemes széthúzni kitakarítani, kis réz kapocsokat szorosabbra venni. Egyszóval megmozgatni. Mindíg egyszerű dolgokkal kell kezdeni, hiszen lehet a műanyag dugó szorul, de a benne levő érintkező lötyög a foglalatban.

Remélem segítettem

2015. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindenképp megnézem amit ön leírt, hátha működni fog Köszönöm a segítséget! :)
2015. ápr. 1. 09:50
 3/3 joco5582 ***** válasza:
Nincs mit, sok sikert :)
2015. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!