Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régi Suzuki Swift-eket...

A régi Suzuki Swift-eket miért csinálták ennyire gyengére?

Figyelt kérdés

Nem volt bűntudatuk a vezetőségnek? Tervezőknek, mérnököknek?


Odáig rendben van, hogy olcsó autónak szánták, de azért akkor is szemétségnek tartom, hogy ennyire gyenge a karosszéria.


Más kisautók jóval erősebbek, biztonságosabbak.



2015. márc. 30. 22:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

A régi Swiftet a 80-as években tervezték. A kortárs kis autók biztonsági szintjénél nem rosszabb. Amikor nálunk gyártani kezdték, máshol már kifutó szériás autó volt.

Elég sokáig gyártották 1989-2003-ig, tehát ha egy 2003-as városi kisautóval hasonlítod össze, akkor tényleg elég papír, de erről már nem a japánok tehetnek. Az idő elhaladt mellette.

A faceliftes swiftekben már opcionálisan lehetett kérni abs-t és légzsákot, csak ezekért a biztonsági extrákért nagyon-nagyon kevesen voltak hajlandóak pénzt adni.

2015. márc. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

'Más kisautók jóval erősebbek, biztonságosabbak.'


Megis, melyikek? A B corsa, esetleg a Fiat Uno? Talan a Polski Fiatra gondolsz? Vagy mondjuk Marutit lattal mar kozelrol? Fiestat?


Csak azert kerdem, mert jo lenne ha kategorian belul probalnad osszehasonlitani, nem a 20-25 eves technologiat a tavalyival.

2015. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
120 km/h-nál mindegyik autó papír
2015. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is leírták: A maga kategóriájában kell nézni, ezenkívül 90 valahányban volt egy elég erőteljes frissítés, rengeteg helyen kapott megerősített vázat, eleje, illetve ajtók is merevítettek lettek sokkal jobban.
2015. márc. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát azokat a régieket 2003-ig gyártották, de még a 2000-res évek elején lévők is baromi gyengék, más kisautók hasonló évjáratban valóban sokkal erősebbek.


Tetejüket is pl. kisujjal meg lehet nyomni, annyira nincsen bennük anyag.

2015. márc. 31. 03:06
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

1- azért hogy tudjál ilyen hülyeséget kérdezni

2- ha nem tetszik vegyél magadnak egy "erősebb" kocsit, vagy járj busszal/vonattal

2015. márc. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

nekünk több gyenge szwiftünk is volt, karcolás nélkül adtuk el mindegyiket. Sosem tudtuk meg, milyen papírból van..


Amikor tervezték, gyártották, ez volt a trend. aztán valahogy találtak több millió hülyét, aki megvette, és néhány még a mai napig gyönyörűen fut.


Egyébként a többiek megnyugtatására felsorolnál néhányat a "más kisautók" ból, amik jóval erősebbek, biztonságosabbak?

2015. márc. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%

# 5


Az 530-as BMW-met sárvédőjét is be lehet nyomni hüvelykujjal. Nem attól lesz egy autó erős és biztonságos, hogy a külső borító lemez mennyire erős. Hanem attól, hogy mennyire védi az utasteret a vázszerkezet és milyenek a gyűrődési zónái.


A swift a maga idejében hozta az átlagot, e miatt nem kellett, hogy senkinek bűntudata legyen. De remekül mondják előttem, egy 80-as évekbeli konstrukció! A gond az, hogy még a 2000-es években is gyártották...

2015. márc. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Jó kis autó volt az a Swift, az akkori kor igényeinek megfelelt, csak azóta keményen eljárt felette az idő. 2000 után már nem szabadott volna gyártani. Egy Corsa C vagy Punto 2 már bőven ment a 2000-res évektől. Laza 150-200 kilóval voltak nehezebbek a Swiftnél. Mindkettőnek 4 csillagos NCAP tesztje volt, szériában járt a 2 légzsák. Hülyeség azt mondani, hogy nem volt biztonságosabb kisautó nála.
2015. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Jó, hát az én német autómat is be lehet nyomni. Ám koránt sem olyan könnyedén, mint a suzukinak. Meg az ajtói, motorházteteje, csomagtere, mindene olyan baromi könnyű, érződik, hogy semmi anyag sincs benne.


Értem én, hogy 80-as évek kontsrukciója, akkor még én is értem, hogy ez jónak számított, de épp ez a kérdés, hogy miért csinálták ennyire gyengére. Tehát a kérdésem arra vonatkozik, mikor már a többi autóhoz képest sokkal gyengébb.


Példának pedig az utolsó válaszoló felsorolt néhányat!

2015. márc. 31. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!