Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a motorgenerál és mikor...

Mi az a motorgenerál és mikor van rá szükség?

Figyelt kérdés
Bocsi lehet kicsit hülye kérdés, de sokan beszélnek erről én meg nem mertem megkérdezni, mert hülyének néznének. Inkább csak bólogattam mindig ha erről volt szó :D
2010. febr. 18. 12:11
 1/6 anonim válasza:
100%

Generál, tehát a motor fő alkatrészeit érintő felújítás / javítás.


Részletesen sok dolgot csinálnak eléggé, az utolsó darabjaira szétszedik a motort, konkrétan a motorblokkot megszabadítják minden rászerelt dologtól.


Egy szerelő el tudja mondani részletesen, de a generálban általában motor dugattyúk járatának újrafurása/felfúrása van, dugattyú csere vagy javítás, dugattyúk körüli gyűrűk/tömítések cseréje.


Nagy meló, senki nem szereti csináltatni, mert általában egy maszek szerelő szedi szét és rakja össze több kevesebb sikerrel. Megjegyzésképp ezt a gyárban labor körülmények között rakják össze, MEO-zott elemekből.


Itt meg ugye ismered az országot:) Sok az emberi hibatényező úgymond.

2010. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Általában akkor szokták csinálni, ha a motorral valami komolyabb probléma van (Pl: a hűtővíz beleszivárog a hengerbe, szelepek nem zárnak rendesen, stb.) ilyenkor a tömítéseket (pl. hengerfej tömítés) cserélik, perselyt javítják, stb.
2010. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
ha nem tudod mi az hogy teljes motorfelujitás akkor inkább bele se kezdj..
2010. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A motor generál=motor fejújítás. A kopott alkatrészeket kicserélik a motorban amennyire szükséges. Lehet hogy csak a dugattyúgyűrűt cserélik, de lehet hogy fel is fúrják a motort (ha a henger vagy hüvely fala kopott akkor a kopott felületet tisztára köszörülik, és picivel nagyobb dugattyú gyűrűt tesznek bele, mert nagyobb lesz az átmérője). A főtengelyt vagy felújítják vagy nem. Csapágyakat, szimeringeket is ki szokták ilyenkor cserélni, tömítéseket, szelepeket is és szelepfészekmarás is szükséges lehet. Még lehet ki is hagytam valamit.

Viszont ezt nem kötelező mindenkinek tudni, ezért én nem néznék senkit hülyének ha nem tudja:)

2010. febr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
ha ennyire nem tudod és nincs szerelő spanod át fognak vágni. keress egy embert aki ért hozzá és megbízol benne hogy segítsen. mert ez nem két filléres dolog
2010. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Félre értettetek, nincs autóm a jogsit is most akarom majd elkezdeni nyáron, csak kíváncsi voltam / vagyok pár dologra. Persze gondolom műszaki-n (jogsi alatt) elmondanak majd pár dolgot, de azért jobb egy-két dolgot tudni, nem szeretek hülyeségeket kérdezni :$


Köszi mindenkinek a választ! :) 19/L

2010. febr. 18. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!