Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy 1.9 cr...

Szeretnék venni egy 1.9 cr tdi b6 passatot, miket cseréljek le rajta azonnal, hogy biztosan megbízható legyen akár évekig is?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy autót, amiben vátran megbízhatok. Igazából 3,5-4 milliót szánnék autóra, de egy ilyen passat bőven megfelelne nekem, és 2,5 ből szerintem kijönne mindennel együtt...

Nos, gondolom ezekben már legalább 300-400 ezer km van. Majd a vw szakszervíz szerelőjét fogom megkérni, hogy jöjjön el velem meg a computerével, hogy nézzen rá a kiszemelt autókra, meg nézze át alaposan, ahogyan tudja, és a nap végén a legjobbat meg is venném.


Azonban ha találok is egy nagyon jó állapotút, miket cseréljek le rajta azonnal? Mit érdemes és mit nem?


Persze ezt a szerelőtől is megkérdezem majd, de ti mit mondotok?


2015. ápr. 1. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ajánlani tudnám, de először tisztáznunk kell, hogy 1.9-es CRTDI soha semmilyen autóban nem létezett, 1,9-esből csak PDTDI volt, ezt szerelték a Passatokba.

Viszont a B6-os Passatot a legtöbben 2.0 PDTDI-vel vették, amiről sok jót és rosszat is hallani. Én javasolni tudom az 1.9 PDTDI-t ha elég a 105 lóerő neked, mert ez egy kiforrott, megbizható motor. A km-mel meg ne nagyon törődj.

2015. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2.0 cr tdi valóban, ne haragudj, nem tudom hol állt a fejem, amikor a kérdést kiírtam...
2015. ápr. 1. 21:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként meg a 2.0 pd tdi nem 140 le? Én úgy tudom...
2015. ápr. 1. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy ilyen autót már szerintem csak követhető előélettel szabad ennyiért megvenni. Így az a kérdés hogy mit kell cserélni attól is függ hogy mit aktuális cserélni. Motorolajat mindenképp gyakrabban. Én pl. vettem egy autót 30 ezres az olajcsere periódusa (ami nekem felháborítóan sok) 15-öt ment, szinte azonnal olajcsere, levegőszűrőt megnéztem, makulátlan azt engedem a következő olajcseréig, gázolajszűrő is lesz hamarosan egy gyári minőségre, pollen is meg lesz nézve, már vettem is hozzá, ha indokolt kicserélem azt is. Vezérlésnek szervízkönyv alapján adnia kell magát, ha szükséges csere.
2015. ápr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

De, a 2.0 PDTDI 140 lovas, de van elvétve gyárilag 170 lovas is. A 105 lovat az 1.9-es PDTDI-re irtam, ugyanis 2008-ig ezt is tették a Passatokba.

A 2.0 CRTDI-k már nagyon jók lettek, és 3,5-4 millióért egészen fiatal Passatot kapsz, úgyhogy ajánlan tudom.

2015. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!