Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kopik ki gyorsabban: a...

Melyik kopik ki gyorsabban: a kerék, fékbetét, autó, ha mind ugyanabból az anyagból készült? A. Kerék B. Fékbetét C. Egyaránt D. Nem lehet tudni

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez most valami áprilisi tréfa, vagy mi?
2015. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, ez egy házi
2015. ápr. 1. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
kerék(gumi)...állandó "munkában" van
2015. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Jó hülye kérdés.. (vagy a tanár..)

A gumi akkor kopik ha megcsúszik.

A fékbetét minden fékezésnél.

Az autó meg akkor ha a tetején csúszik.

De a kérdés minősége alapján az is lehet hogy a tanár szerint "egyaránt"

De a kopás nem csak az anyagi minőségtől függ hanem az igénybevételtől is.

2015. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Utolsó, ezt azért kicsit gondold át.

Hallottál már arról, hogy gördülési ellenállás?

(Apám nem driftel, se nem kézivel veszi a kanyart, mégis kopik a gumi. Az én autómon ez másképp van :-) )

A fékbetét fékezésnél, ez oké.

Az autó sem csak akkor kopik, mikor a tetejény csúszik, hanem amikor haladsz vele, vagy akár állva is, ha fúj a szél. A levegőben vannak szemcsés anyagok, amik koptatják a felületet. Persze ez nagyon kis mértékű kopás.


Erre a kérdésre nagyon nehéz válaszolni. Ha mondjuk mind acélból van, akkor a fékbetét, a vonaton sem kell sűrűn kereket cserélni.


Gumi esetén is, ott pillanatok alatt elhasználódna a gumi fékbetét, kerékpároknál is gyorsan kopik. Szerintem a gumi fékbetét szétkenődne.


Egyéb anyag? Hm...

Műanyagoknál ugyanaz, mint guminál. A fa fékbetét meggyulladna...


Szerintem fékbetét, de a kérdés tényleg hülyeség.

2015. ápr. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja a guminál elfelejtettem ezt a kis apróságot hogy a gumi egy része akkor is csúszik amikor nincs erős fékezés megcsúszással.Végül is csak a fékbetét fog hamarabb elkopni.
2015. ápr. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!