Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire valók a sportmotorok,...

Mire valók a sportmotorok, sportautók?

Figyelt kérdés
Száguldozni, vagy pontosan mi értelmük van ezeknek a járműveknek?

2015. ápr. 2. 11:12
 1/10 Ensam skog válasza:
95%
Ha valaki megkérdezi ezt az sose fogja megérteni. Ez olyan mintha azt kérdeznéd mi értelme a vallásnak egy vallásos embertől.
2015. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ezt nem lehet elmagyarazni, ha nem erzed, nem izgat a dolog, akkor esszel nem fogod megerteni, ennek nem racionalis a hattere hanem erzelmi.


Alapvetoen a jarmu kepessegei az erdekesek, a dinamika, a kanyarsabesseg, a gyorsulas, az utfekves, a fekek, aztan ott van a motorhang, amitol gyorsabban ver a szived, es persze az is hogy ezek a jarmuvek egyszeruen gyonyoruek, muszaki kulonlegessegek is.

2015. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgyértem, hogy ezeket a motorokat és autókat azért gyártják, hogy az emberek az utakon felelőtlenűl száguldozzanak, vagy hogy van ez?
2015. ápr. 2. 12:32
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem ezert keszitik oket. Hogy a tulajok mit csinalnak veluk, az nem a gyarto felelossege egyreszt, masreszt meg egy lepukkant ezres Suzukival pont ugyanugy lehet szaguldozni.


Sokan kijarnak az ilyen autokkal-motorokkal pl. versenypalyakra.


Es legalis keretek kozott is ki lehet hasznalni a kepessegeket. Sehol nincs eloirva a KRESZben hogy hany masodperc alatt szabad felgyorsulni a megengedett sebessegre pl.

2015. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a sportautóknak (és sportmotoroknak) eredetileg a versenysportban lenne a helyük, de egyes emberek kitalálták, hogy ők szeretnének a hétköznapokban is olyan autóval járni, amikkel a versenypályákon versenyeznek. Ez egy valós vásárlói igény volt, az autógyárak pedig lehetőséget láttak ebben és elkezdtek az ilyen vevők igényeinek a kielégítésére megfelelő autókat gyártani.

Olyan ez, mint például mikor megjelent az USA hadseregében a HMMW, Swarzenegger vett egyet magánhasználatra és őt követve több másik ember is olyat akart a hétköznapjaiban. Ezt egy gyártó felismerte és piacra dobták a katonai jármű polgári változatát, a HUMMERt.

A hétköznapokban valóban nincs túl sok értelmük. Aki ilyet vesz, az vagy autómániás, vagy ki is használja versenypályán (és akkor így van egy olyan autója, ami pályán és a közúton is használható), vagy csak státuszszimbólumnak használja (a legtöbb ilyen autó még 10-20 évesen használtan is tízmilliókba kerül).

2015. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit álszent minden sportmotor és sportautóvásárló, mert senki sem szereti beismerni, hogy szeret száguldozni, a törvények miatt ugye.

De aki ilyet vesz, az bizony szereti a sebességet.

Bár egyikkel sem muszáj 200-al menni, 80-al is lehet egy ilyen motorral nagyon élvezetes az utazás, például kanyargós utakon, vagy ha állandóan gyorsitasz-lassitasz.

Ja és bizonyos szinten felvágásra is jók.

2015. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
72%
Egy szó: PÉNISZNÖVELÉS.
2015. ápr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mire valók a városi terepjárók? Vannak, akik hajlandók megfizetni az árát, hogy olyannal közlekedjenek.
2015. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Húha! Ez aztán a ravasz, fogós kérdés.

/kb. olyan, mint a "hová tűnik a fény, ha leoltom a lámpát....?/

2015. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Ducati 848-am, szerelmes voltam ebbe a motorba és megvettem, viszont nem gondoltam bele hogy kifogom e tudni használni. Csak hétvégenként közlekedek vele, hétközbe meg gyönyörködök benne a garázsba állványra állítva hogy milyen csodálatos motor. Amúgy hétközbe egy Pegaso Strada-t használok munkaba járásra, ide-oda elszaladgálni, vásárolni ha éppen csak annyi dolgot kell venni ami elfér egy hátizsákba.


Konkrétan nem tudom megmondani hogy mi értelme van, amikor megyek vele akkor nagyon jó érzés áraszt el, de amikor bámulom csak a garázsba, akkor is boldogsággal tölt el hogy van egy ilyen motorom.

2015. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!