Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehet megtudni, hogy...

Honnan lehet megtudni, hogy egy autó motorikusan rendben van-e?

Figyelt kérdés
300 000 Ft-os használt autót fogok venni. A külső nem számít, a belsőt pedig nem a külső alapján akarom kikövetkeztetni. Vannak megbízható módszerek arra, hogy felismerjem a széthajtott, lerobbani készülő motorokat?

#használtautó vásárlás #motor ellenőrzés
2015. ápr. 4. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen van megnézeted egy hozzáértővel. :D Az alap dolgokat meg te is meg tudod figyelni, pl. motor hangja alapjáraton, járás, gyorsítás közben. De attól mert nem milliós autóról van szó még át kéne nézetni.
2015. ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állapotfelmérésre el kell vinni.
2015. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, hasznosak voltak! Állapotfelmérés annyit tesz, hogy elviszem a legközelebbi szervizbe, amikor kipróbálom a kocsit? Ez kb. mennyi idő, költség? Ezzel egyenértékű, ha szakértőt viszek magammal, vagy speciális műszerek, szerviz kell hozzá?
2015. ápr. 4. 20:46
 4/7 anonim válasza:

Én a múltkor őket találtam. 15 000 Ft és leírja, hogy mik vannak az átnézésbe. [link]

Gondolom ennél olcsóbban is megtudják nézni.

2015. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Felírtam, köszi! Elég alaposnak tűnik, nekem még ilyen olcsó kocsinál is megér ennyit, hogy ne érjen nagy meglepetés.
2015. ápr. 4. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Indítsátok be, hallgassátok meg a hangját (ha zakatol, csattog, csörög, akkor ott kell hagyni), vedd le az olajbetöltő sapkát, ha füstöl, akkor kopott a motor. Nyomkodd meg a vízcsöveket, ha kőkemény, akkor hengerfejes is lehet (de lehet hogy csak 30 éves a cső, azért kemény), a kiegyenlítő tartályt figyeld, mert ha bugyborékol, akkor 100% hogy hengerfejes.
2015. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, ezeket is meg fogom csinálni vásárlás előtt, köszönöm a tanácsot!
2015. ápr. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!