Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem1autót a papirok rendben...

Vettem1autót a papirok rendben voltak, de eredetiség vizsgán nem ment át a kocsi az alvázszám át lett ütve bár én nem látom. Előző tulaj állítja nem lopott az autó ő pár hónapja vette és ő megkapta az eredetiségit, pénzt nem adja vissza. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 25. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal rendőrség, majd elmondják a szükséges lépéseket!
2015. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem is igazán értem, hogy ilyenkor az "eredetiséget" vizsgáló miért nem indítja hivatalból a szükséges eljárást?!
2015. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én éppen ezért veszek úgy autót,hogy vagy az eladó megcsináltatja az eredetvizsgát(és kifizetem neki)vagy együtt visszük el,de az biztos,amíg az eredetvizsgás papír nincs a kezemben,nem fizetem ki az autót!
2015. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Trafó1 ***** válasza:
11%
Vidd oda ahová az előző tulaj, rendőrségre csak a végső esetben menj,akár le is foglalhatják.
2015. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem adja vissza a pénzt, rendőrség.

Akitől Ő vette rendben volt, már meg nem. Akkor nála történt valami, őt fogják megfingatni.

2015. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neki megvolt az eredetiségről a papir valószínű fizetett érte havernak,fel is ajánlotta h vigyem oda,de ha én adnék túl rajta nekem lenne belőle bajom
2015. márc. 25. 14:51
 7/11 Trafó1 ***** válasza:
100%
Ez igaz, akkó viszont rendőrség, ezt említsd meg neki, hátha vissza kapod a pénzt.
2015. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most csinálj belőle ügyet, mert most úgy álltok, hogy ő még a szerződést sem teljesítette! (Pláne ha lefoglalják a kocsit.)

Simán visszajár a pénzed, és simán vissza is kérheted, el tudsz állni a szerződéstől, nincsen az a bíróság, ahol nem neked lenne igazad, még ha oda is kerül a dolog.


Viszont ha fű alatt magadra húzod a szaros vödröt...ahhoz csak gratulálni tudok! Még ha most meg is csinálja esetleg az ő "haverja", de majd a te vevőd magának akarja megcsináltatni, és neki sem sikerül?...ő lehet nem lesz ilyen elnéző mint te! És akkor az őrszobán majd kezdheted magyarázni: "Az úgy volt, hogy már az előző tulajnál sem volt minden rendben, de okosban megoldotta. Majd mikor én is falakba ütköztem, akkor segített, mert tudtuk, hogy át van ütve az alvázszám..." (Jót fog röhögni az utókor a jegyzőkönyveken.)


Teljesen jogos az az észrevétel, amit már írtak, hogy szerződés előtt az eredetvizsgálatot érdemes megcsinálni, de az a te esetedben már elmúlt.


Az autót fél év múlva is lefoglalhatják...mitől lesz szegénynek jobb, ha nem most derülnek ki a dolgok?

2015. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt mondja vállalja a felelőséget vigyük el együtt és csináljuk meg ha bukik a kocsi elmegy bíróságra is mert nem hiszi el h valami van az autóval...pénzt nem ad vissza ő nem hiszi el h valami baj lenne ezzel foglalkozik20éve...
2015. márc. 25. 15:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel foglalkozik 20 éve? Huhh..
2015. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!