Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zabálja az olajat de mitől?

Zabálja az olajat de mitől?

Figyelt kérdés

Van egy Mazda 6 sportkombim, 1.8 benzin/gáz az órája szerint most van benne 205 ezer ...... az a nagy helyzet vele, hogy 1300km alatt 10 azaz tíz litert elfogyaszt mind az 5w-30 mind a 10w-40-ből az a kuriózum hogy menet kzben egyáltalán nem füstől...

hidegen indítva szintén nem ... viszont ha 5-6 ezerig feltapossa az ember párszor a fordulatot .... mint egy gyárkémény ......

az mellékes(hogy terhelés alatt... értem a pl: 6% emelkedőn feljutást pályán vagy társai... leáll egy hengerem és kidobja a motorhibajelzőt)

ötletek?

előre is köszi



2015. ápr. 6. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

1300km/10 liter?

az nagyon dúrva


ott már motorgenerál kell.

hacsak nem elereszti az olajat.

Alatta nem szokott olaj tócsa álni?

Egyébként belső olajfogyasztás lehet olajlehúzó gyürü törése miatt, szelepszár szimering hiba.

de szerintem a 10 liter olajfogyasztás az nagyon dúrva.

vagy a dugattyúgyűrűk törtek el, vagy a hengerek annyira vállasra vannak kopva hogy a dugattyú és a hengerfal között zúdúl át a motor olaj.

Annak a motornak már véres a torka szerintem.

Motorgenerál 300k forint:)

2015. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
alatta nem szokott lenni tócsa... sajnos... igen eddig én is erre jutottam, hogy ha bármit is akarnék csinálni akkor szét kell húzni a blokkot :(
2015. ápr. 6. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyébként akkor ezzel hogy autózol?

3-400 km enként belenyomsz több liter olajat?

ekkora olajfogyasztásnál már nagyon sok hiba jelenségnek kell lennie

Tuti hogy 1300km alatt eszik 10liter olajat?

ennyi olaj a katalizátort is eltömíti sec pec alatt.

szerintem már az alapjáratot is alig tartja így.

ha tényleg ennyi olajat eszik akkor már nem sokáig tudsz vele autózni, bármelyik pillanatban kilehelheti a lelkét a motor.

2015. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen amit leírtam állja a helyét most tettem meg Németország Magyarország távot oda vissza ...
2015. ápr. 6. 20:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon bátor ember vagy.
2015. ápr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Helyedben nem közlekednék így vele, amíg meg nem javítják, mert iszonyat pazarlás. Még ha Mobil olajjal jársz, abból is 5 ezer forint 5 liter. Ám lehet itt már nem is elég a generál, hanem az egész motort ki kell cserélni.


De kilométerből 100%, hogy nem 205 ezer van ebben, hanem kb. a 3-szorosa minimum, csak persze visszatekerik

2015. ápr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
betoltam egy szerelőhöz ... a végeredmény az 2. henger szelepjei leégtek a csere 2200 euró lenne .... létezik?
2015. ápr. 7. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!