Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora költség egy klíma...

Mekkora költség egy klíma javítása?

Figyelt kérdés
Használtautót fogok venni (Opel Vectra B, facelift előtti). A kereskedő azt mondja, hogy rossz benne a klíma, nem tudja mi a baja. Megbecsülhető a javítás költsége látatlanban, vagy laikus szemrevételezéssel?

#autóklíma javítás költség
2015. ápr. 7. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha javítókészlettel javítható, akkor 20-40ezer Ft. Ha kompresszort kell cserélni, akkor 80-150ezer Ft. Persze attól függ, mi a baja.
2015. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos infó.


Ha javítókészlettel javítható lenne, szerintem megcsinálta volna a kereskedő. Közben beszéltem egy klímással, azt mondja ennél gyakori a kompresszor típushiba, úgyhogy valószínűleg az általad említett magasabb összegű probléma.

2015. ápr. 7. 17:02
 3/4 Dörmögő ***** válasza:
100%

"Közben beszéltem egy klímással, azt mondja ennél gyakori a kompresszor típushiba"


Nehogy ilyen bebőgésre alapozzál már. A javítási költség biztos hogy egy 10-estől több lesz. Ugyanis annyi egy feltöltés, amit már valószínűleg próbáltak. Én inkább egy kidörzsölődött csőre tippelnék első körben. Bár ezek a csövek nem olcsók. Aztán lehet akár a klímahűtő is lyukas. A klíma javítása nem olcsó. Még egy jó kompresszor esetén is belefuthatsz 50-100 000-es javításba. Első körben vakummal meg kellene nézni hogy enged-e a rendszer. Rossz klímás autónál nyugodtan alkudhatsz több 10 000-et az autó árából.

2015. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy eleve 270 ezer forintos a kocsi, szerintem 240 alá nem fogom tudni vinni, csak ha tényleg nagyon szét van menve a klíma. De próba szerencse, megbeszéltem az eladóval hogy saját költségen megnézetem a klímát, és akkor nem lesz zsákbamacska.
2015. ápr. 7. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!