Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1999-es évjáratú suzuki swift...

Hegedc kérdése:

1999-es évjáratú suzuki swift 1.3 gls sport autómnak miért kopog a motorja?

Figyelt kérdés
beindítom és hidegen szinte csendes de ahogy melegszik a motornak egyre hangosabb kopogó hangja van mikor játszok a gázzal főleg kis fordulaton hallatszik ez a kopogó hang, próbálkoztam a gyújtás állításával is,és amikor a gyújtást eltekerem az egyik irányba {a kormány iránya felé állítom} akkor teljesen elhalkul a motor semmi kopogó hangja nincsen de viszont erőtlen a motor!!! tudnátok ebben segíteni??????
2015. ápr. 7. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra jelenkezett, vagy fokozatosan erősödött?

Csapágyproblémára utal.

Olajnyomás rendben? Próbálj olajnyomást mérni a gomba helyére csavart műszerrel.

Hidegen súrú az olaj, nagy a nyomása, azért nem kopog, bemelegedve hígul, kisebb a nyomás.

Az előgyujtást ha kisebbre veszed, kisebb lesz a dugattyúra ható erő, kisebb a csapterhelés, ezért halkabb, de így nincs teljesítmény.

2015. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kb 1 hónapja vettem az autót és mikor haza hoztam felnyitottam a motorháztetót játszottam a gázll és ugy vettem észre h valami mellékes kopogó hangja van
2015. ápr. 7. 19:07
 3/9 A kérdező kommentje:
műszerrel nem tudtam mérni az olajnyomást mert nincsen műszerem de ha be inditom a kocsit el alszik egyből az olaj lámpa, alapjáraton olyan a hangja mint ha pici szelephézag lenne de ha játszok a gázzal akkor kopog előéletéről nem tudok semit
2015. ápr. 7. 19:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy dugattyúszoknya törésed van. Ez típushiba és jellegzetesen erős kopogó hangja van, mintha csapágyas lenne a motor.
2015. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséged anyit csinálok akkor h leveszem a kartert és megnézem ott hátha látok valamit
2015. ápr. 7. 19:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Így szokott ez kezdődni :)


Jó munkát!

2015. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

Szinte egyértelműen csapágyhiba, ha 3 napos állás után indítva, az első 1-4 másodpercben egyre halkulóan kopog a motor.

3 nap alatt a csapágyakból kifolyik, eltávozik az olaj és indításkor, amikor az olajszivattyú még nem töltötte fel a csapágyhézagot olajjal, kopog.

Ez aztán pár másodperc után megtörténik, a sűrű, hideg olaj kitölt, elveszi a hangot.

Bemelegedés után a híg olaj ezt már megint nem képes megtenni, kopogni fog. Kis gázon is lecsökken az olajnyomás.

2015. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
talán érdemesebb lenne elvinni egy szerelőhöz. nem otthon kókányolni vele, főleg hogy nem is értesz hozzá...
2015. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
drága utolsó hozzászóló...tisztába vagyok vele hogy nem vagyok mindent tudó, de ha képes vagyok arra hogy megcsináljak magamnak ezt azt akk miért ne..minek vinném szerelőhöz? hogy azt is kivegye belöle ami jó? vagy hogy azt is cserélje amit amugy nme kéne? az egyik az hogy nagyon érthetsz hozzá teis ha csak ilyen válasz telt ki tőled :)1 hónapja vettem az autót..SZERELŐK is megnézték...ahány szerelő nézte, annyi különböző vélemény született a kopogásról. nos volt egy elképzelésem de 100százalékig nem voltam biztos a dologban (az előtted kommentelőnek az volt a véleménye mint nekem) ezért ki írtam ide a kérdésem hátha valaki jobban hozzáértő segít majd. "több szem többet lát" nem dicsekedésképpen, csupán a dolgok tisztázása miatt elárulom így tök ismeretlenül hogy lelked megnyugodjon hogy volt több motorom, most is van...autóm ezelött is volt stb..sose látta szerelő őket mindig én szereltem magamnak akármi baja volt, ugyanis némelyik ember ésszel él..minek vigyem szerelőhöz és fizessem a munkadíjat mikor magamnak is megtudom csinálni..a barátaim is inkább hozzám hozták a motorokat, autókat. de ez már z én büszkeségem..ez az autó nekem még új, ki kell tapasztalnom, az előző autómnál a motort egyedül cseréltem benne stb..volt több baja is..nyilván olajcserénél vagy a hátsó lámpád égőjének cseréjénél is szerelőre szorultál volna, okos és ésszerű, ideillő kommented alapján. szép napot
2015. ápr. 12. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!