Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem emel ki a simson kuplung?

Solyom123 kérdése:

Nem emel ki a simson kuplung?

Figyelt kérdés

S51b 3sebességes motorról van szó,évj 1990!

Tegnap vettem a simsont,de nem emel ki a kuplung!

Behúzókarnál a csavar az teljesen kinn van,de egyszerűen alig tudom a kart behúzni,annyira nagyon kemény az ellenállása!

Ha a kuplung kart megnyomom ujjal akkor nincs baj,de azt is csak úgy tudom megnyomni,amerre a bóvden húzná,hogy szinte bele feszülök,na de akkor ki emel!

Lényeg az ,hogy hiába kuplungolok,berakom elsőbe,és kuplung melett el akar indulni a motor,csak csúszva!

Sebesség váltáskor pedig kerrenik a váltó!

Meg észre vettem talán azt is,hogy minden sebesség között van üres...

Mi a tehendő? Hogyan tudnám ezeket én magam kijavítani?



2015. ápr. 8. 19:00
1 2
 1/18 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Esetleg megpróbálhatnád lekötni a bovdent és ellenőrizni, hogy nem szorul-e.

Ha jó lehet, hogy a blokkban még után lehet állítani.

Állíts nagy holtjátékot a kuplung kar spanoló csavarjával.

Aztán a kuplungdekli fekete záró kupakját csavard le.

Ha bekukkantasz zseblámpával látni fogod, hogy egy anya rögzít egy nútos csavart.

Kell egy tízes csőkulcs, és egy csavarhúzó. Tedd sebességbe a motort, lazítsd fel a 10-es anyát, és a csavarhúzóval próbáld becsavarni kicsit a nútos végű csavart. Ekkor elméletileg a kinyomókar már mozog. Látni fogod, hogy mennyit csavarj be vagy ki. Ha még lehet állítani és megoldódott a probléma ne felejtsd el rákontrázni a 10-es anyát a csavarra.


Remélem segítettem.

2015. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Ma vettem bele egy lamella szettet,és egy új léptető villát!

Ami volt benne lamella,abból az egyik el volt törve!

Most cseréltem a lamellákat,és elméletileg jól működik!

Járó motornál,kuplung behúzva egyesbe téve sem akar a motor el indulni most!

De viszont vadonat új benne a léptető villa is,de ha vissza akarom tenni 3-asból 2-esbe PL kanyarnál,akkor mindig üreset fogok,és néha nem találom az elsőt sem!

KB 5 deci 10w40-es olajat öntöttem a kuplunghoz.

Jah és még annyi,hogy az mindegy,hogy hogy vannak behelyezve a kuplungkosárba a lamellák?

2015. ápr. 9. 22:44
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja,és a kuplungot ne3hezen lehet be húzni,pedig vadonat uj bowden is van rajta! eleinte jó,és pár kör után a faluban,megint bele kell szakadni,hogy behuzzam a kart!
2015. ápr. 9. 22:45
 4/18 joco5582 ***** válasza:

#1: Lassan jobbá válik :) ez jó. Egy kicsit bajban vagyok, mert a Simsonnál nincs léptető villa. Van Simson húzóék, kapcsoló villa, váltódob, váltókapcsoló kar.

Ebből ami villaszerű a kapcsoló villa. Tudnál egy képet beszúrni akár a google segítségével arról amit cseréltél?

A kuplungnál inkább valami szorulásra gondolok, a kuplung kinyomó tengely környékén. Lehetséges, hogy tudsz küldeni néhány képet. Netalán video chatet miközben szereled?

Akkor át tudnánk menni az összes dolgon közösen plusz segítenék beállítani a váltódat is.

2015. ápr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Heló!

Amit cseréltem benne,annak a pontos neve váltó csőtengely,léptető villával : [link]

Kuplung bowdent át folyattam olajjal hagytam az éjszaka kicsit át itatni és most kiválóan működik :D

Viszont csak annyi a majom,hogy pl el indulásnál néha 2.ba kapcsol vagy pl kanyarodásnál 3.ból visszakapcsolnék 2.ba és üreset fog.

Na ezt kéne valahogy hejre hoznom.

2015. ápr. 10. 17:41
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem majom,hanem bajom :D
2015. ápr. 10. 17:41
 7/18 joco5582 ***** válasza:

#1: Három sebis motornál ez nagyon könnyű, csak kelleni fog hozzá egy célszerszám. A karbi alatt a blokk kuplung felőli oldalán van 13as körüli anya. Azt le kell csavarnod. A célszerszámmal itt lehet fél fordulattal jobbra balra állítani a váltó kar helyzetét.

Hirtelen gondolkodnom kell hogyan tudnád állítani szerszám nélkül.

2015. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a segítséget,megtaláltam a csavart és vékony műszerész csavarhuzoval tudtam állítani a csavaron!

Igaz hogy 2-3 órába tellett míg megtaláltam a megfelelő bebeállítást de most legalább még találom a sebességeket és szép kattano hangja van a valtonak ha elsobe rakom

2015. ápr. 10. 22:08
 9/18 joco5582 ***** válasza:

De jó Örülök. Annyit még ellenőrizni kellene, hogy nem feszül-e a váltó kar bármelyik sebességben. Ezt úgy lehet megnézni, hogy kuplungdeknit leveszed és kézzel végigváltod a sebességeket. A váltó alkatrészeinek nem szabad feszülnie egyetlen sebiben sem.

Ómagyarra fordítva a tengelyt amit a kar ki be húz. Azon van a kar na annak nem szabad fesülni 😄

Remélem segítettem

2015. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hali! Persze azt már végig néztem,és szépen lehet léptetni a sebességeket :D

Viszont egy kérdés még! Ha csörög a henger,vagyis onnan jön a hang akkor célszerű új dugót venni?

Mert vennék egy 60as henger szettet holnap,itt a helyi autósboltban!

Ja és a 60as hengerre jó a gyári 50es hengerfej?

2015. ápr. 12. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!