Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Van egy aprilia leonardo...

Hunmotors kérdése:

Üdv! Van egy aprilia leonardo 150ccm robogóm.50 kent használom de félek mert mostanában sokat igazoltatnak felénk. Szerintetek okos húzás lenne ha egy 50es aprilia sr alvázszámát hegesztenék az ennyim helyére? A blokkról már lemartuk a 151ccm ütést.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Aztán mennyivel lenne jobb, ha nem csak okirat hamisításért + biztosítási csalásért varrnának be, hanem hozzáadnának egy egyedi azonosítójel meghamisítását is?

Mellesleg tökmindegy, mivel az 50-es gépek nem szerepelnek a nyilvántartásban, csak a biztosítóéban, és ha annak utána kérdeznek a zsaruk, akkor ott 50-esként szerepel a moci, mivel azt senki se vizsgálta, amikor megkötötted a biztosítást.

2015. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok értelmét látom én se, szerintem nem fognak többnyire vele foglalkozni, elhiszik ha 50est mondasz, ha egyáltalán kérdezik, tőlem sose kérdezték még.
2015. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Odaheggeszthetsz bármit, senki nem fogja arról megmondani, hogy milyen motor, kiveve a biztosito, ha arra a számra volt kotve korabban. Ott persze 50esnek lesz bejelentve, de igy ugyanott vagy, mint korabban. Csak így elmondom, hogy egy hozzaerto nem a blokkbeutest nezi, hanem a motort hallgatja. Ma is állt mellettem egy rendszám nelkuli kymco, hangból kitalaltam,hogy 4T és gyorsulásból, hogy 125os.

A problema akkor lesz, amikor karambolozol 40 nél nagyobb sebesseggel, vagy egy civil rendorkocsit elozol meg 90el, ha epp rossz napjuk,volt meg abban a pillanatban megfingatnak.

2015. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
azt aztán kegyetlen nehéz dolog megállapítani hangról hogy 4T egy motor és nem 2T :D :D :D Amúgy nem foglalkoznak vele, legalábbis én még nem halottam olyat hogy a rendőr a vázat nézte volna hogy mi van ráírva.
2015. ápr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Baleset esetén azonban a biztosítót már nagyon érdekli. Amíg csak a vasak törnek nincs nagy gáz, de ha valaki (akár te) sérūl, már nagyon sokba kerülhet. Ha még az egyedi azonosítókat is megberheled igen sokba kerülhet.

Úgy látom a rendőröket csak kampány szerűen érdekli. Vannak szélsőséges esetek, amikor nyilvánvaló, hogy a gép messze nem 50-es, azokat sem nagyon állítják meg amerre én járok, a biztisítók azonban egy baleset után a gyártótól lekérik az adatokat "nem egyértelmű" esetben. Ha az azonisítókat megpiszkálod, na arról már elöttem szóltak.

2015. ápr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!