Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.2TSI esetében melyik a jobb...

Tupaccc kérdése:

1.2TSI esetében melyik a jobb választás - 63kW/86LE 5seb, vagy 77kW/105LE,6 seb?

Figyelt kérdés
El van döntve mit vegyek, de minap egy Rapid tesztnél olvastam, hogy a tesztelő azt írta, hogy nem is érti miért van 5sebességes gyengébb verzió, 1.2TSI esetén erősebb verzió 6sebességgel az igazi, benne kellene lennie a csomagban. Én ezt az egyet nem értem. Magasabb lóerő, magasabb fogyasztás, és az a 1.2es motor még jobban erőltetve van. Nem? Hol az előny része? Mi a jobb benne? Tudnátok erről véleményt mondani?

#63kW/86LE 5seb #vagy 77kW/105LE #6 seb
2015. ápr. 9. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Az erősebb motor nem feltétlenül jár magasabb fogyasztással. A 105Le-set is tudod 86Le-n használni ha nem nyomod padlóig a gázt, de fordítva nem. Ha pedig erő kell, könnyedébben mozgatja a kasznit. Pl egy gyorsításnál lehet hogy néhány százalékkal magasabb a pillanatnyi fogyasztásod, de hamarabb el is éred a kívánt sebességet ezért előbb elveheted a gázt. Ami összességében így nem jelent plusz fogyasztást, vagy csak jelentéktelen mértékben.

A 6. sebesség pedig városon kívül és autópályán jön jól. 6.-ban kevesebbet forog a motor főtengelye mint 5.-ben ugyan olyan sebesség mellett. Ez pedig ugyebár fogyasztás csökkenést eredményez.


Nem ismerem konkrétan ezt a motort, nem volt még ilyenem. De általánosságban mindenképp az erősebbet választanám 6 sebességgel.

2015. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már minden világos. Akkor az erősebbik lesz, úgysem kerül sokkal többe
2015. ápr. 10. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!