Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásnál mik...

Használt autó vásárlásnál mik a kötelező lépések?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha ma veszek egy autót (megcsináljuk az adásvételit), akkor ráérek-e még jövő héten biztosítást kötni rá és bevinni az okmányirodába?

(a 15 nap nem tudom pontosan mire vonatkozik).



2015. ápr. 10. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztosítást azonnal kell kötni (neten simán megkötöd).


Minden másra van 15 napod.

2015. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az azonnal mit jelent a biztosítás kötésnél? Még mielőtt megkötöm az adásvételit vagy miután megkötöttem? Mert miután az adásvételit megcsinálom kb 100km-t kell vezetni az autót, viszont még nyilván valami összejöhet az adásvételinél, ami miatt mégse veszem meg, így pedig feleslegesen kötök biztosítást, nem?
2015. ápr. 10. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyilván miután megvetted. Ugyanis az új adás-vételiken már óra / perc megjelölés is van, így az eladó biztosítása abban a minutumban érvényét veszti, amikor aláírjátok az adás-vételit.


Netrisken 10 perc alatt kötsz egyet, kinyomtatod az igazolást és már mehetsz is. Befizetni a díjat van 60 napod.

2015. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az tiszta sor, hogy gyorsan tudok egyet kötni online, de ez érvényteleníthető, ha mégse kötöm meg az adásvételit?
2015. ápr. 10. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Félre érted a válaszokat.


Tehát amikor aláírtad az adásvételit, akkor kell megkötnöd a biztosítást.

Tök mindegy, hogy hány száz km-re vagy és mitől, akkor online megkötöd, vagy telefonon, és attól a PILLANATTÓL már él.


HA esetleg valami gond adódna, az már egy más kategória, mert:


1. Ha nem veszed meg az autót, akkor nincs adásvételi, így nem kell biztosítást kötnöd.

2. Ha megveszed, és akkor történik valami, az már nem ide tartozó kérdés.


De hogy ez utóbbira is válaszoljak.


Nálam volt ilyen.

Megvettem a kocsit, adásvételi, stb.

Pár nap múlva kiderült, hogy szándékosan eltitkolt hiba volt, így vissza minden.

Viszont a biztosítást már megkötöttem.


Ekkor írtam egy e-mailt, a biztosítónak, hogy mi a helyzet (még nem volt átíratva a kocsi a nevemre), ők meg kértek tőlem egy kézzel írt nyilatkozatot, amiben leírom, hogy tényleg nincs a tulajdonomban az autó.


És ennyi.

2015. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 4


Előbb írtam, hogy AKKOR kötöd meg ha megvetted.


Megvetted = aláírtad az adás-vételit. Onnan meg már nincs visszaút!

2015. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csak hogy tovább bonyolítsam a dolgot, ha ma veszel kocsit és még ma nem kötsz rá biztosítást akkor egy úgynevezett fedezetlenségi díjat kell fizetned, egész addig míg a biztosítást meg nem kötöd. ez legolcsóbb esetben is 300-400 ft-ról indul/nap. :D

a többit pedig már fent leírták.

2015. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!