Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es robogó mellé egy Simson?...

50-es robogó mellé egy Simson? Jó ötlet, vagy hülyeség?

Figyelt kérdés

1 éve van meg a robogóm, egy Malaguti Ciak. Nagyon szeretem, megbízható, kényelmes, munkába járok vele napi szinten.

Viszont szeretném letenni idővel a könnyített A1-es vizsgát, és váltani majd 125-ös motorra. Arra gondoltam, hogy beszereznék egy Simson-t a tavaszi-nyári időszakra, gyakorolni a váltást. Szerintetek jó ötlet? Vagy felesleges, és menjek egyből vizsgázni?



2015. ápr. 10. 19:50
 1/10 joco5582 ***** válasza:

Csak a váltás megtanulásáért talán felesleges, és nem is feltétlenül ragaszkodnék Simsonhoz.

Egy jó állapotú váltós motor sokkal jobban hasonlít a nagymotorokhoz. Egyértelműen más technikát igényel.

De csak ha jo állapotú. Működik, kanyarodik, megáll.

Remélem segítettem

2015. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szerencses85 ***** válasza:
Ha úgy gondolod, hogy számodra nehéz a váltás, akkor vehetsz, de nem létszükséglet ahhoz. 1-2 hét alatt rá lehet érezni a váltásra (nem megtanulásra gondolok, hanem arra, hogy tényleg tudd, mikor kell váltogatni).
2015. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Eredetileg azért gondoltam egy Simson-ra, mert könnyített A1-re mennék, mivel B jogsim már van. Ott pedig nemigen van idő ezt gyakorolni.

És azért jött képbe a Simson, mert a lehető legkevesebbet akarok váltós 50-esre költeni. Vagy tudtok más megoldást ajánlani?

2015. ápr. 11. 18:57
 4/10 szerencses85 ***** válasza:
A Simson tökéletes lesz erre a célra, a kérdésem, hogy 2, vagy 4 ütemű 125-öst akarsz?
2015. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmi extra elvárásom nincs igazából, az úgymond "szokásos" 125-ös 4t váltós motorokat nézegetem: Honda CBF125, Yamaha YBR125, Hyosung GT125, Suzuki Marauder 125.
2015. ápr. 11. 20:27
 6/10 szerencses85 ***** válasza:
Akkor jó, csak azért kérdeztem, mert 2T-nél kicsit másabb a váltás :) Ha úgy érzed hogy kell a gyakorlás, Simson is tökéletes a váltás gyakorlására.
2015. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 joco5582 ***** válasza:
#1: Jó lesz a Simson is de fontosabb, hogy olyan motor legyen amit könnyű eladni. Szerintem a jól működő esztétikailag is ok motorok könnyebben eladhatóak
2015. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És akkor te milyen 50-es váltós motort ajánlasz inkább a Simson helyett, erre a célra?
2015. ápr. 12. 16:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Had idézzek az elsőtől:


"...ha jo állapotú. Működik, kanyarodik, megáll..."


Azért ennyit tud a jó öreg Simson is!


Ha pedig tudsz olcsóbb váltós motort nyilván azt érdemes megvenni, de nem hiszem hogy tudsz. Ha tényleg csak pár hónapra kell akkor kb 50 ezerért már normálisat kapsz és el is fogod tudni adni. Arra kell csak figyelni hogy ne legyen "felújított" és "tuningolt".

2015. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 joco5582 ***** válasza:

8#: Jó a Simson, nekem is van 2 is. De a legolcsóbb jobbára hulladék lesz. Olyat vegyél ami jól működik és szép. Sokan azt gondolják, hogy majd olcsón felújítják, de ilyen a Simsonnál sincs. Ha valaki szerelni és építgetni akar, tök mindegy milyen állapotút vesz. De aki motorozni majd eladni akar jó ha minél kisebb buktával száll ki.

Szánj rá egy kicsivel többet 😃 és valakit hivj el átnézni a motort.

2015. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!