Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen HDI motor emelkedőn...

Roxymatic kérdése:

Citroen HDI motor emelkedőn rángat, befullad, mintha kihagyna egy henger néha. Sík terepen és lejtmenetben hibátlan. Valakinek tipp?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 14. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha emelkedőn mész, mit teszel?

1. Nem kapcsolsz vissza, nem nyomod jobban, az autó lassul, a fordulatszám csökken.

2. Visszakapcsolsz és magasabb fordulatszámon mész

3. Nem kapcsolsz vissza de tartod a korábbi sebességet azonos fordulatszámon.

A hibát ezek után keressük mert mindhárom esetben más a hiba forrása.

2015. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igaz, írhattam volna :). Szóval mindenféle képpen előadta már. Volt hogy 4-es fokozatba felfelé menet (kb 80-al) is előadta és volt hogy azt gondoltam hogy alacsony a fordulat....de ilyenkor 3-asba is rángatott és nem húzott egyáltalán , sőt volt olyan hogy már fel sem pörgött, hiába volt padló gáz....Szervíz eddig egyszer szoftvert frissitett, de nem segített...Elég ritkán produkálja és mikor szervíz nézné akkor természetesen jó...
2015. ápr. 15. 08:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor elképzelhető hogy koszosak lehetnek a befecskendező fúvókák vagy nem működik jól a nyomásszabályzó.

Próbáld ki, hogy sík úton kisebb fordulatszámon odalépsz neki közepesen. Ha rángat, akkor az lesz a gond amit előbb írtam. De lehet hogy sokszor kell próbálnod.

2015. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Majd szerdán kiderül, akkor megy szervizbe.
2015. ápr. 18. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!