Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van egy 10 éves 164 ezret...

Ha van egy 10 éves 164 ezret futott kocsid és átlag 3 havonta jön valami 5-20 ezres apróság, amiket te jó gazda lévén szorgalmasan cserélgetsz akkor ennek valamikor vége lesz, vagy ez már így lesz folyamatosan?

Figyelt kérdés

2,5 éve vettem a kocsit, egy alap benzines autó, így komoly költsége nincs, van, viszont vele rengeteg apróság, sok "olcsó" elhasználódott alkatrészt kell újra cserélni.

A kötelezőkön kívül 150 ezer Forint ment rá ennyi idő alatt. Az utolsó javítás után mindig gondolom magamban, hogy na egy darabig rendben lesz. De menetrendszerűen jön valami.

Nem tudom lehet csak nekem nagyok az igényeim, hogy nagyjából a gyári állapotot szeretném fenntartani?

Ne kopogjon a futómű, hűtsön a klíma, kuplung ne az utolsó 1mm-en fogjon, haladásnál álljon középen a vízhőfok jelző, a kormány, és ne legyen hibajelzés a műszerfalon. Ez nekem 150 ezerbe került munkadíjjal a kötelező karbantartáson kívül. Ilyen korban létezik, hogy a végére érjek és 1 évig ne kelljen hozzányúlni a kocsihoz olaj és szűrőcserén kívül?


2015. ápr. 14. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha használtan vetted az autót két és fél éve és ennyi idő alatt összesen 150 ezret kellett ráköltened a kötelezőkön kivül, akkor rohadtul irgalmatlanul borzasztóan iszonyatosan hatalmas mákod van ezzel az autóval.
2015. ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Mákja? Egy 10 éves kocsin? Eléggé optimista vagy hallod-e? ha 25 éves lenne talán okés lenne a dolog, de egy 10 évesnél aligha kellene ennyit rákölteni a kötelezőkön kívül.
2015. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Bizony. Ha csak nem újonnan vett autó a családban, amit a kérdező apjától, anyjától vett át, akkor bizony mák.


Nagyon ritka az a használtan vett régebbi autó, amire nem kell többszázezret rákölteni már azonnal, nemhogy 2 és fél év alatt.

2015. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy mennyi km-t mész, ha keveset akkor nem éri meg, de ha havi több ezer km-t mész, akkor már normális hogy kell rá költeni.
2015. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok ez a kocsira, én 10 évesen vettem 5 éve kis 1.4-es Ibizámat, és arra is kellett költeni a kopó alkatrészek miatt. Vezérműszíj, görgők, szilentek persze nem egyszerre jöttek a dolgok nekem se. Most pont aktuális lesz, hogy állítani kell a kuplungon (ha még lehet), vagy cserés. Egy ideje az alapjárat sem túl biztató első indításnál, de mindent elnézve megy. Sokba van egy autó, de ez ennyi idős autóknál teljesen normális.


Hálistennek olyan problémák vannak vele általában amik nem igényelnek azonnali javítást, így van időm megvárni a fizetést. Emiatt egy szavam se lehet, mert haveromnak az 5 éves dízelje egyszer gondol egyet, nem indul, 200 ezer...

2015. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, a dízelhez képest tényleg csak filléres problémák vannak.2,5 év alatt 30 ezret mentem a kocsival.
2015. ápr. 15. 10:09
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
Nekem '95-ös a vasam, kb. 350.000 km-nél kb. ennyit kell beleköltenem, szóval, ha rendben tartod, még egy darabig megúszhatod ennyivel. De nagyon olcsóbb fenntartást ennél már ne várj.
2015. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

"Ilyen korban létezik, hogy a végére érjek és 1 évig ne kelljen hozzányúlni a kocsihoz olaj és szűrőcserén kívül?"

Persze. Csak ahhoz előtte kel beleköltened. :)

2015. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kalkuláld bele azt,hogy lehet olyanról vetted a kocsit aki éveken át egy fityinget sem költött rá a tankoláson kivül. Igy nem csoda,hogy most Nálad jön ki minden egyszerre. Amit ő megspórolt azt Te nyögöd. Nem ismerem Ugye a konkrét esetet de tippként mondom,hogy ha valaki eladásnál azt mondja a kocsijára,hogy "ez nagyon megbízható járgány,évek óta nem kellett szerelőhöz vinni,sose romlik el" akkor kell otthagyni az illetőt.
2015. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!